Meclis 11 gün tatil yapacak

Milletvekilleri önümüzdeki hafta yoğun bir çalışma yaptıktan sonra 11 günlük Kurban Bayramı tatiline girecek. AKP Grup Yönetim Kurulu'nun (GYK) dünkü toplantısında, TBMM'nin önümüzdeki haftaki gündemi değerlendirildi.

ANKARA - Milletvekilleri önümüzdeki hafta yoğun bir çalışma yaptıktan sonra 11 günlük Kurban Bayramı tatiline girecek. AKP Grup Yönetim Kurulu'nun (GYK) dünkü toplantısında, TBMM'nin önümüzdeki haftaki gündemi değerlendirildi. AKP, bu hafta Köy Hizmetleri'nin kapatılmasını öngören tasarının görüşülmesinden yana. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, memurlara bir derece verilmesini öngören tasarının da bayramdan önce Meclis'ten geçirilmesini istiyor. Bu nedenle bu tasarı bu hafta içinde Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan hızla geçirilerek Genel Kurul'a indirilecek. AKP'nin öncelikli bir diğer gündem maddesi ise üst kurullar. Üst kurullarla ilgili tasarı Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçmesi halinde Genel Kurul'da ele alınacak. AKP GYK'da alınan karar gereği Meclis, 13 Ocak Perşembe'den itibaren tatile girecek. Aynı gün Danışma Kurulu'nda Meclis'in 18 Ocak Salı günü çalışmaması kararı alınacak.
CHP'ye jest
Çalışmalara 25 Ocak Salı günü yeniden başlanacak. 29 Ocak'ta yapılacak kurultayını dikkate alan AKP, CHP'ye 'jest yapmaya' da hazırlanıyor. Meclis'te kurultay haftası tartışmalı yasalar gündeme alınmayacak ya da olağanüstü bir durum olmazsa 'aç-kapa' yöntemiyle Genel Kurul çalıştırılmayacak.


    http://www.radikal.com.tr/7342007342000

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.