Meclis 'Çözüm Komisyonu' resmen kuruldu

Meclis 'Çözüm Komisyonu' resmen kuruldu
Meclis 'Çözüm Komisyonu' resmen kuruldu
AK Parti ve BDP'nin belirlediği isimler Meclis Genel Kurulu'nda yapılan oylamayla kabul edildi ve 'Çözüm Komisyonu' resmen kurulmuş oldu. Komisyonun başkanlığına AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı seçildi.

ANKARA - Bu yılın başında önce Abdullah Öcalan'la İmralı'da yapılan görüşmeler ve ardından onun da çağrısıyla PKK 'nın sınır dışına çekilme sürecinin başlaması, 'çözüm' yolunda hızlı adımların atılmasını sağlıyor. Daha önce PKK yöneticilerinin "Çekilme için Meclis garantisi verilmesi" önerisi reddedilirken. PKK'nın sınır dışına çekilme ve genel olarak çözüm sürecini denetlemek, sürdürmek için planlanan Meclis komisyonu için AK Parti ve BDP ’nin belirlediği isimler Meclis Genel Kurulu’nda yapılan oylamayla kabul edildi. Böylece 'Çözüm Komisyonu' olarak anılan komisyon resmen kurulmuş oldu.

Çözüm sürecine ilişkin kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanlığı'na AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı seçildi.

CHP ve MHP 'nin katılmadığı komisyonda sadece AK Parti ve BDP'li üyeler yer alıyor.


  http://www.radikal.com.tr/113272411327246

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CHP ve MHP Silivriye - hg1962

  Baris icin samimi adimlar atilirken CHP ve MHP de Silivriye cekiliyor aslinda bunlar icinde bir komisyon oneriyorum.

  TÜRKİYE HALKI TANIKTIR - pispor

  CHP ve MHP milletvekilleri hep kendi çıkarları için mücadele ediyorlar o halkın meclisinde.Halk onlara bu ülkenin sorunlarını çözsün diye gönderdiği bu vekiller bugün ne hikmet se kendi çıkarları için oylanan bir kararı anında katılıp onayladılar.ama halkın dertleri sıkıntıları için bu ülkenin kanayan yarası için kurulan bir çözüm komisyonuna hiç biri katılmadı.artık Türkiye halkı bu iki partiyi iyi anlayacak bundan sonra eminim.

  chp siz de mhp sizde... - alan kubilay

  gördügümüz gibi, sürec mhp ve chp sizde tikir tikir ilerliyor. Pkk cekiliyor, komisyon kuruldu..... Bu nasil cocukcu bir tavirdir, memleketin en önemli sorununun cözümünde en ufak bi katki saglamamak.

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  pkk yandaşı 11 kişi bir araya toplanmış ve terörü çözecekmiş-miş, bunlar ancak terörün gücüne güç katar

  BELLI OLDU - Secret Garden

  Bu MHP-CHP nin aslinda formaliteden birer parti oldugu asker tarafindan kurulup sadece sozler itibari ile ayri gozuktugu ortaya cikiyor yavas yavas.chp denen irkci fasist parti mhp ile ortak hareket ederek aslinda alevilerle dalga geciyor.ey chp ye oy verenler.maras corum sivas bunlari yapanlara ortak olan partiye nasil destek veriyorsunuz? nasil bir anlayis sizi bunlarla ittifaka yolluyor.bu chp turkiyenin basina beladir.! chp gbi irkci turkcu fasist partiler bu ulkede demokrasi insan haklari sosyal demokrat gecinirse teror bitmez haksizlik bitmez.

  yetmez ama evet mantığı - rezanharun

  mecliste böyle bir komisyonun kurulması elbette önemli. ama 1 akp'li vekilin yanında sadece bir bdp'li vekilin yer alması akp'nin adaletsizliğinin ve kürt sorununa yaklaşımındaki samimiyetsizliğin devam ettiğini gösteriyor. itiraz edince de barış düşmanı olunuyor. ne yapalım; yetmez ama evet mi diyelim