Meclis de çözemedi

Eski İzmir milletvekillerinden Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün 14 yıl önce TBMM lojmanlarında öldürülmesini araştırmak için...

ANKARA - Eski İzmir milletvekillerinden Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün 14 yıl önce TBMM lojmanlarında öldürülmesini araştırmak için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, olayın aydınlatılmasında 'başarısız' oldu.
Dört aylık çalışma süresinde 29 oturum yapan, 124 kişiyi dinleyen komisyon, dün raporunu Meclis Başkanlığı'na sundu. Raporu basın toplantısıyla açıklayan komisyon başkanı Ahmet Çağlayan, olayın aydınlatılmasında başarılı olamadıklarını kabul etti. İddiaları araştırmaya çalıştıklarını anlatan Çağlayan, "Olayda ihmali olduğunu düşündüğümüz dönemin İçişleri Bakanı Mustafa Kalemli için Meclis soruşturması açılmasını istiyoruz" diye konuştu.
Suç duyurusu isteği
Raporda, dönemin TBMM Başkanı Kaya Erdem, eski savcı Yaşar Beğendik, eski Ankara Emniyet müdürleri Hasan Özdemir ve Mehmet Canseven, eski Asayiş Şube Müdürü Hüseyin Özalp, eski asayiş başkomiserleri Temel Aydın ve Murat Okşar, eski Meclis lojmanları koruma amiri Ethem Cennet, dönemin lojmanlardan sorumlu yöneticisi Kemal Şensoy ile eski Genel Sekreter Yardımcısı Fahri Köprülü hakkında suç duyurusunda bulunulması da istendi.
Çağlayan, görev süresi yetmediği için bilgi veren kişinin 'Mustafa Güngör'ün kendinden 10 yaş büyük bir kadınla ilişkisi olduğu' yönündeki iddiasını ve 'iki jandarma görevlisinin' telefon görüşmesindeki "Hani lojman cinayeti kapanacaktı" şeklinde, telefon dinlemeye takılan konuşmaları ile ilgili iddiaları araştıramadıklarını da söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7660787660780

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.