Meclis Münevver cinayetiyle ilgili bilgileri isteyecek

Meclis Münevver cinayetiyle ilgili bilgileri isteyecek
Meclis Münevver cinayetiyle ilgili bilgileri isteyecek

Münevver?in katili kayıp.

ANKARA - Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili alt komisyon kurulması teklifini reddeden TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, İçişleri Bakanlığı ve savcılıktan bilgi isteme kararı aldı. 
TBMM İnsan Hakları Komisyonu, Zafer Üskül başkanlığında toplandı. Toplantıda CHP ve DTP’li üyeler kanser hastası mahkûm Güler Zere’nin yanı sıra Münevver Karabulut cinayetini de gündeme getirdi.
Toplantıda CHP’li Ersin’in 4 Mayıs’ta Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili alt komisyon oluşturulmasına yönelik talebi de tartışıldı. Üskül, İçişleri Bakanlığı’ndan 14 Mayıs’ta bilgi istendiğini ancak henüz  gelmediğini söyledi. Buna tepki gösteren Ersin, “Bakanlığın, komisyonun talebini yerine getirmemesini, komisyonun ağırlığını koruyamamasına bağlıyorum. Sayın Üskül’ün Bakan Beşir Atalay’ın bu tavrını basın önünde teşhir etmesini talep ediyorum” dedi. Daha sonra yapılan oylamada alt komisyon kurulması talebi AKP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi ancak, Komisyon İçişleri Bakanlığı’na tekit yazısı (anımsatma yazısı) yazmasına ve hem İçişleri Bakanlığı, hem de savcılıktan bilgi istemesine karar verildi. Üskül, alt komisyon kurmak yerine, konuyu takip etmenin daha doğru olacağını düşündüklerini açıkladı. Üskül, “Savcılığın işlemlerini denetleme yetkimiz yok” dedi. (Radikal)