Meclis önünde, polisten öğrencilere sert müdahale

Meclis önünde, polisten öğrencilere sert müdahale
Meclis önünde, polisten öğrencilere sert müdahale
TBMM önüne gelen Genç-Der üyeleri YÖK'ü protesto etti. Polis ekipleri YÖK'ü protesto eden gruba sert şekilde müdahale ederek 11 kişiyi gözaltına aldı.

ANKARA - TBMM önüne gelen Genç -Der üyeleri YÖK'ü protesto etti. Polis ekipleri YÖK'ü protesto eden gruba müdahale ederek 11 kişiyi gözaltına aldı. 

TBMM Dikmen kapısı önüne gelen Genç-Der üyeleri sloganlar atarak YÖK'ü protesto etmek istedi. Polis ekipleri, gösterinin 'izinsiz' olduğu gerekçesiyle gruba engel olmak istedi. Genç-Der üyeleri slogan atmaya devam edince polis ekipleri müdahale etti ve 11 öğrenciyi gözaltına aldı.

Polisin sert müdahalesi sırasında bir öğrenci ile kendisini gözaltına almak isteyen polis arasındaki 'mücadele' objektiflere yansıdı. Çevik Kuvvet'e bağlı polisin gözaltına almak istediği öğrencinin gözüne parmaklarıyla bastırması dikkat çekti.


RADİKAL / DHA


  http://www.radikal.com.tr/112977511297755

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gözünüzü mü oyalım, yollarınıza panzerlerle gülsuyu mu sıkalım? - Antipas

  Bu ne yaman çelişki anne! Bir yanda kutlu doğum haftası nedeniyle polis panzerleri gülsuyu sıkıyor "hak" yolunda yürüyenlerin yollarına. Bir yanda ise yine "hak" arayan ama bunu demokratik haklarını kullanarak yapanların gözlerine parmak sokuluyor, neredeyse oyuluyor. Polisin yüz ifadesi ise "hak" ile "batıl"ın savaşını veren bir mücahit adeta...Ne diyelim "yürü bre Hızır Paşa senin de bir gün çarkın kırılır, inandığın padişahın ola681 ki bir gün devrilir."

  Polisimiz kendini her geçen gün geliştiriyor.... - huseyin366

  Fotoya baktığınız zaman polisimizin yeni göz çıkarma teknikleri geliştirdiğini görüyoruz ve gurur duyuyoruz.Dünya polislerine örnekler.

  geri vites demokrasi. - ahmet59

  Alın size ileri demokrasi!!!!!!! Alın size ifade özgürlüğü!!!! Hak aramak yasak. itiraz etmek yasak.Ondan sonra da dünyaya demokrasi fetvası ver. Devletin asli görevi olan vatandaşın sağlık hakkı sözkonusu olunca tutuştur eline 3 kuruş sadaka. Sevsinler sizi....

  EY VİCDANSIZ - Agér

  bir insanın gözünü kör etmek bu kadar kolaysa senin için ve de nasılsa sana da dur diyen de yok ise, iyiya kör et o zaman ey vicdansız.

  buyuk gecmis olsun - keryil

  ne buyuk tehlike atlatmisiz da haberimiz yok! ya yapiverselerdi gosterilerini? dusunmesi bile korkunc. iyi ki kahraman polisimiz gorevinin basinda!