Meclis, Uludere raporunu kabul etti

Meclis, Uludere raporunu kabul etti
Meclis, Uludere raporunu kabul etti
Meclis Uludere İnceleme Alt Komisyonu 34 köylünün öldürüldüğü olayla ilgili raporu kabul etti.

TBMM Uludere İnceleme Alt Komisyonu, Şırnak’ın Uludere bölgesinde düzenlenen ve 34 sivil vatandaşın ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili hazırlanan raporu kabul etti.

Hürriyet gazetesinden Bülent Sarıoğlu’nun haberine göre raporda hiçbir sorumlu işaret edilmedi, suç duyurusu yazılmadı. Raporda, “Kasıt yok. Sivil idare ile askeri yetkililer arasında koordinasyonsuzluk var” ifadesi yer aldı.

AK Parti ’li 5 üyenin evet oyuna karşı muhalefetten 3 üyenin ret oyu kullandığı rapor için Meclis Başkanlığı’na sunuluncaya kadar gizlilik kararı alındı.


  http://www.radikal.com.tr/112407411240746

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne meclisi - genco940

  tümüyle AKP nin örtbası, bu kadar zaman bula bula bu neticeyemi varıldı

  iki resim - Ariyan

  hepiniz bu iki resmi hatırlarsınız...birinci resim kck adı altında tutuklanan kürt aydın ve belediyecilerin zincirlenmiş eleriylen sürü gibi sıraya dizildikleri resim. ikini resim ise bu yukarda gördügümüz roboski katliamının resmi. bu iki resim türk devletinin kürtlere yaklaşımını açık bir şekilde göstermeklen birlikte bizim ve yeni yetişen neslin beynine bir mühür gibi kazılmıştır.

  o değilde - metin gün

  gelde şimdi bu hükumete barış görüşmeleri sırasında güven.silahsız çocuklara bomba yağdırıp kasıt yok diyenler,geri çekilme sırasında(eğer olursa) nasıl davranırlar varın siz hesap edin

  PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBADAN BELLİDİR. - pispor

  Maraş,Çorum,Sivas olayı neyse Roboski de odur.sorumlu orada olan ve ölen insanlardır.Çünkü bu sistem hep evlatlarını katletmiştir.Daha ne istiyorlar paraysa onuda verdik diyenlere bir daha düşünsün.

  KASIT YOK ! - palenke

  Ailelerinin gecimlerine azda olsa katkida bulunmak icin kacakcilik yapmak zorunda kalan 34 Insan icin söylenecek tek söz bunu ? YAZIKLAR OLSUN .

  kendin pisir kendin ye misali - ararat78

  akp ve devlet toröru;,hem oldururum hem komisyon kurarim hem onaylarim ....el insaffff yaa daha ne diyimmm