Meclis'in Çankaya düzeni

TBMM Genel Kurulu'nda dün cumhurbaşkanlığı adaylık başvurularının 16 Nisan Pazartesi saat 09.00'da başlayıp 25 Nisan Çarşamba günü saat 24.00'te sona ereceğine ilişkin Meclis Başkanlığı tezkeresi okundu.

ANKARA - TBMM Genel Kurulu'nda dün cumhurbaşkanlığı adaylık başvurularının 16 Nisan Pazartesi saat 09.00'da başlayıp 25 Nisan Çarşamba günü saat 24.00'te sona ereceğine ilişkin Meclis Başkanlığı tezkeresi okundu. Böylece resmi süreç başlamış oldu. TBMM Başkanı Arınç da dün Genel Kurul öncesinde AKP Grup Başkanvekili İrfan Gündüz ve CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç ile 40 dakikalık toplantı yaptı.
Arınç, cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ilişkin, alınan bazı kararları anlattı. Arınç, bundan önceki seçimlere baktıklarını, teamül gereği oylamaların başlayacağı günden devir teslim törenine kadar yasama faaliyetinin yapılmadığını dile getirdi. Arınç, bu çerçevede 26 Nisan-16 Mayıs tarihleri arasında yasama faaliyetleri ile grup toplantılarının yapılmamasını önerdi. Koç ve Gündüz konuyu liderlerle görüşeceklerini söyledi.