Meclis'te intihar girişimi

TBMM Halkla İlişkiler Binası'nın çatısına çıkan işsiz vatandaş, polisin ikna etmesi sonucu intihar girişiminden vazgeçti.

TBMM Kampusu içindeki Halkla İlişkiler Binası B Blok'un çatısına çıkan Ünal Ceren adındaki işsiz vatandaş, polisin ikna etmesi sonucu intihar girişiminden vazgeçti.
Ceren, milletvekillerinin odalarının bulunduğu A Blok'a gelerek, bazı milletvekilleriyle görüşmek istedi. Ancak
hiçbir milletvekili ile görüşemeyen Ceren, bir süre sonra çatı katına çıktı ve ayağını çatıdan aşağıya uzatarak, sigara içmeye başladı.
Devlet Büyüklerini Koruma Şube Müdür Yardımcısı Zekeriya Çoban, çatıya çıkarak Ceren'i ikna etmeye çalıştı. TBMM İtfaiye aracının gerekli hazırlıkları yapmaya başlayıp, merdivenlerini çatıya doğru yönelttiği sırada Zekeriya Çoban, Ceren'i kollarından tutarak, çatının iç tarafına doğru çekti.
Ceren, daha sonra TBMM polisi tarafından sorguya alınmak üzere B Blok'un zemin katındaki odaya götürüldü. Sakinleştirici iğne yapılan Ceren'in aç olduğunu bildirmesi üzerine kendisine bir sandviç getirtildi.
Ankara'da oturan, evli ve iki çocuk babası Ceren'in iş istemek için milletvekillerinin odasına gittiği, ancak hiçbiriyle görüşemeyince çatıya çıktığı ifade edildi.
Ceren, psikolog kontrolündeki sorgusunun ardından, Kavaklıdere Polis Karakolu'na gönderildi.