Meclis'te Mülkiye sıkıntısı

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu'nun hükümete yönelik yaptığı sert açıklaması nedeniyle, Meclis'te çalışan Birlik Başkanı Ali Çolak hakkında TBMM Genel Sekreterliği tarafından idari soruşturma açıldı.

ANKARA - Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu'nun hükümete yönelik yaptığı sert açıklaması nedeniyle, Meclis'te çalışan Birlik Başkanı Ali Çolak hakkında TBMM Genel Sekreterliği tarafından idari soruşturma açıldı.
TBMM tatile girmeden önce gerçekleştirilen içtüzük değişikliği nedeniyle, Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu'nun hükümeti muhalefeti susturmakla eleştirmesi ve açıklamasında, "Almanya'da 1933'te faşizmin yolunu benzeri biçimde, bir içtüzük değişikliğinin açtığını kamuoyuna hatırlatmayı bir görev biliyoruz" şeklinde ifadelere yer vermesi, Meclis yönetimini kızdırdı TBMM Genel Sekreterliği, Meclis araştırma servisinde uzman olarak çalışan Mülkiyeliler Birliği Başkanı Ali Çolak hakkında idari soruşturma açarak, savunmasını istedi. Soruşturmaya ilişkin yazıda Çolak'a bir partinin yararına faaliyet görüntüsü verdiği, TBMM ve T.C. hükümetinin onurunu kırıp, rencide ettiği, memuriyet itibarı ve güvenini zedelediği suçlamaları yöneltildi.
Konuyla ilgili olarak yönetim kurulu adına yapılan yazılı açıklamada da, idari soruşturmaya konu olan açıklamanın, Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu adına yapıldığı vurgulandı. Soruşturmanın hiçbir yasal dayanağı bulunmadığı ifade edilen açıklamada, "Soruşturmayı bir sindirme politikası aracı olarak görmekteyiz" denildi.


    http://www.radikal.com.tr/7555547555540

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.