Meclis'teki banka şubesi soyuldu

Hafta sonu TBMM'deki Vakıfbank şubesine giren hırsızlar, milletvekili ve personele ait kredi kartlarını alarak kaçtı.

Vakıfbank TBMM Şubesi, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce soyuldu. Hafta sonu bankaya giren hırsızlar, kasadaki paraya dokunmazken, açıkta bulunan milletvekili ve personele ait kredi kartlarını alarak kaçtı.
TBMM kampusü içerisindeki Halkla İlişkiler binasında bulunan Vakıfbank'taki soygun, bu sabah banka personelinin işyerine gelmesiyle farkedildi. Polisin şubede yaptığı inceleme sonucu, hırsızların, şubenin bahçeye açılan arka kapısından girdikleri belirlendi.
TBMM Başkanı Ömer İzgi soygun olayını haber aldıktan sonra banka şubesinde incelemelerde bulundu, polis ve banka personelinden bilgi aldı. İzgi daha sonra yaptığı açıklamada, hırsız ya da hırsızların cumartesi veya pazar günü şubenin arka bölümünde bulunan alüminyum kapıyı zorlayarak bankaya girdiklerini bildirdi. Hırsızların paralara dokunmadığını sadece açıkta bulunan kredi kartlarını aldığını belirten İzgi şu bilgileri verdi:
"Meclisimizde Vakıfbank şubesine cumartesi ya da pazar günü bir zorla giriş olmuş. Kredi kartları alınmış, para konusunda ise banka şubesinin herhangi bir kaybı olmadığı tespit edilmiş. Kredi kartları dışında başka hiçbir şeyere dokunulmamış. Dış kapı, aliminyum kapı zorlanarak açılmış ve şu andaki tespitlere göre kredi kartları alınıp gidilmiş. Araştırmalar devam ediyor."
Başkan İzgi, gazetecilerin kredi kartlarının kime ait olduğu soruları üzerine, "Kartlar milletvekillerinin de olabilir personelin de olabilir. Burada önemli olan Meclis Vakıfbank şubesine girilmesi ve kredi kartlarının alınıp gidilmiş olması" dedi. İzgi, "Neden sadece kredi kartları" sorusunu da şöyle yanıtladı:
"Kredi kartlarını alan kişi ya da kişiler bankamatikten iki gün içerisinde o şahıslara ait paraları çekmiş olabilirler. Para almak için hiçbir girişimde bulunulmamış, kasaya dokunulmamış, bankada başka bir aramada yapılmamış, yalnız kredi kartları alınıp gidilmiş."
İzgi, TBMM'de son zamanlarda yaşanan olayların bir güvenlik sorununu ortaya çıkarıp çıkarmadığına ilişkin bir soru üzerine, bu konuyu bir toplantıda ele alacaklarını söyledi.