'Medya işini yaptı': Erdoğan: Yasa yolda

Başbakan Erdoğan, 'Ulusa Sesleniş'te ağırlığı Malatya'ya verdi: "Kamuoyu haklı bir duyarlılık gösterdi. Medya olayın üstüne giderek görevini yaptı. Arada hatalar da oldu. SHÇEK'in yeniden yapılandırılması için kanun en kısa zamanda Meclis'e sunulacak."

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, yuva skandalında daha önce suçladığı medyanın, 'görevini yaptığını' belirterek, geri adım attı. Erdoğan'ın dün gece televizyonlarda yayımlanan 'Ulusa Sesleniş' konuşmasına, Malatya'daki skandal ağırlığını koydu. Erdoğan, özetle şunları söyledi:
"Kamuoyu haklı bir duyarlılık göstermiştir. Medya, haklı olarak bu olayın üstüne gitmiştir, minik yavruların başına gelenleri dikkatlere sunarak görevini yerine getirmiştir. Ancak kimi yanlışlar da yapılmıştır. Yargı kararına rağmen karartılmadan, montajlanmadan yayımlanmıştır. Ekranları başındaki çocuklarımızın, anne ve babaların psikolojisi üzerinde bırakacağı travmatik etkiler dikkate alınmamıştır. Olayın sorumlularıyla ilgili her ne gerekiyorsa yapılmaktadır.
SHÇEK'in yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kanun en kısa zamanda Meclis'e sunulacak. Sorumluluğumuzu biliyoruz. Bu konuyla ilgili bakanıma güveniyorum. Bakanım, İngiltere'ye işte bu işlerin daha ideal bir noktaya getirilmesi, daha çağdaş, daha modern bir şekilde bu yavrularımız nasıl yetiştirilebilir diye oradan aldığı davete icabetle orada bulunmuştur. "


    http://www.radikal.com.tr/7616967616960

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.