'Medya patronu' Acun, tazminat şoku yaşayabilir

'Medya patronu' Acun, tazminat şoku yaşayabilir
'Medya patronu' Acun, tazminat şoku yaşayabilir
Acun Ilıcalı kendi kanalına sahip oluyor ama TV8 koridorlarında 'muhtemel maliyeti katlayacak' bir rahatsızlık olduğu iddia edildi.

Radikal.com.tr - TV8'i satın almak için MNG Holding sahibi Mehmet Nazif Günal'le anlaştığını açıklayan Acun Ilıcalı için medya patronluğundaki ilk muhtemel tehdit çalışanlarının tazminatları olabilir! Kanalın haber ağırlıklı tematik konseptini sil baştan yenileyerek 'kitlesel şov kanalı'na çevireceği söylenen Acun'un TV 8'i devralmasından önce konunun çözümü için mevcut yönetimle anlaştığı belirtiliyor. 

Buna uygun olarak MNG, çalışanların tazminatlarını üstlendi ve şu anda tazminat hesaplamaları yapılıyor ancak Medyaradar'ın haberine göre, çalışanlar arasında tazminat hesaplamalarındaki belirsizlik konusunda rahatsızlık var. Eğer satışın ardından TV8 çalışanları dava açarsa muhatap Acun Ilıcalı olacak. Bu durumda ise TV 8'i 60-70 milyon dolar aralığında aldığı söylenen Acun'un karşısına çoğu 10 yılı deviren çok sayıda çalışanın yüksek tazminat maliyeti de gelecek.


  ETİKETLER:

  Acun Ilıcalı

  ,

  haber

  ,

  Medya

  ,

  TV8

  ,

  acun

  ,

  tv 8