'Medya patronu' Acun, tazminat şoku yaşayabilir

'Medya patronu' Acun, tazminat şoku yaşayabilir
'Medya patronu' Acun, tazminat şoku yaşayabilir
Acun Ilıcalı kendi kanalına sahip oluyor ama TV8 koridorlarında 'muhtemel maliyeti katlayacak' bir rahatsızlık olduğu iddia edildi.

Radikal.com.tr - TV8'i satın almak için MNG Holding sahibi Mehmet Nazif Günal'le anlaştığını açıklayan Acun Ilıcalı için medya patronluğundaki ilk muhtemel tehdit çalışanlarının tazminatları olabilir! Kanalın haber ağırlıklı tematik konseptini sil baştan yenileyerek 'kitlesel şov kanalı'na çevireceği söylenen Acun'un TV 8'i devralmasından önce konunun çözümü için mevcut yönetimle anlaştığı belirtiliyor. 

Buna uygun olarak MNG, çalışanların tazminatlarını üstlendi ve şu anda tazminat hesaplamaları yapılıyor ancak Medyaradar'ın haberine göre, çalışanlar arasında tazminat hesaplamalarındaki belirsizlik konusunda rahatsızlık var. Eğer satışın ardından TV8 çalışanları dava açarsa muhatap Acun Ilıcalı olacak. Bu durumda ise TV 8'i 60-70 milyon dolar aralığında aldığı söylenen Acun'un karşısına çoğu 10 yılı deviren çok sayıda çalışanın yüksek tazminat maliyeti de gelecek.


  ETİKETLER:

  Acun Ilıcalı

  ,

  haber

  ,

  Medya

  ,

  TV8

  ,

  acun

  ,

  tv 8

  http://www.radikal.com.tr/116084511608452

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  süper olur - enkidusiyar

  çok yerinde bir gelişme olur. acun ılıcalı yı ve toplumumuzun acizliğini, bencilliğini, çıkarcılığını vs izlemekten gına gelmişti. şimdi ilgili kanalı tv hafısazından silerek acundan kurtulmuş olacam.

  TAZMİNAT - HARAYDIN

  Bu haliyle tazminat herkes için sorun diyenler boşuna demiyor. bakın hesabı bile mahkemeyle ancak tespit edilebiliyor. hesabı bile bir ticari çarkın dönmesini engelliyor. Tazminat çalıştığı kurumun açacağı ve çalışanın tazminatı haketmeden çekemeyeceği bir rakam olarak acilen tespit edilip her ay hesaba yatırılmalı.Bu elbette belirsi bir rakam olmaktan çıkıp garanti olunca oranı da düşürülmeli, aksi halde işverene de ağır bir yük olacaktır.Zira kayıtdışı çalışanla rekabette bir darbe daha alacak. Ya kayıtdışı çalışma sıfır olmalı ya oranlar kayıtdışı oranında düşürülmeli.Zira garanti ile belirsiz aynı değildir. mevcut sistemde gerçek bir iflas halinde tazminat alınabiliyor mu hayır, garanti olunca alınacak. Mevcut sistemde çalışanların yüzde ellisi bu tazmiantı düzgün alabiliyor mu hayır, ben şahidim 9bin TL lik tazminatı 850 TL ile işçi patron sulholdu, herkes mahkeme ile uğraşmak istemiyor o zaman tazminat uçuyor, o halde oran düşürülmek zorunda.aSLINDA TAZMİNAT YERİNE çalışana hisse verilmeli ve çalışan çalıştığı kuruma ortak edilmeli ki kazanç ta kar da verimsizlik ve zarar da daha adil paylaşılabilsin, üretim daha iyi sahiplenilsin ve artsın.Üretim artmadan refah artmaz.