Medyum kendi katilini göremedi: Eşi gözaltında

Medyum kendi katilini göremedi: Eşi gözaltında
Medyum kendi katilini göremedi: Eşi gözaltında
Medyumluk yapan 67 yaşındaki İsmet Halit Kayaokay'ın öldürüldükten sonra toprağa gömülen cesedi bulundu. Cinayet şüphesiyle kendisinden 38 yaş küçük olan eşi 29 yaşındaki Serap Kayaokay ile sevgilisi 50 yaşındaki N.Y. gözaltına alındı

BURSA - Merkez Yıldırım İlçesi'nde yaşayan ve medyumluk yapan İsmet Halit Kayaokay, geçen 29 Eylül pazar gecesi evinde boğulduktan sonra Demirtaş Barajı yakınlarında toprağa gömüldü.

Cinayeti, İsmet Halit Kayaokay'ın 3 yıl önce evlendiği Serap Kayaokay'ın 30 Eylül pazartesi günü polise yaptığı başvuruda, kocasının gece yarısı evden ayrıldığını bir daha geri dönmediğini, hayatından endişe ettiğini söylemesi ortaya çıkardı. Polis, çelişkili ifade veren Serap Kayaokay'ı takibe aldı. Savcıktan alınan izin ile cep telefonu dinlenen Serap Kayaokay'ın, Adana'da yaşayan ve sevgilisi olduğu belirtilen N.Y. ile eşini öldürüp gömdüğü iddia edildi.


Polis dün Serap Kayaokay'ı Bursa'daki evinde, sevgilisi N.Y.'yi ise Adana'da gözaltına alıp Bursa'ya getirdi. Yapılan sorguda cinayeti itiraf ettiği ileri sürülen Serap Kayaokay'ın ifadesinde şunları söylediği belirtildi: "Kocam beni sürekli dövüyordu. 6 ay önce kendisinden şikayetçi oldum. Mahkeme hakkında evden uzaklaştırma kararı verdi. Onun yerine ben evden ayrılıp Adana'daki ailemin yanına gittim. Burada, N.Y. ile tanıştık ve birlikte olduk. Geçtiğimiz ay eşim bana telefon açıp özür diledi. Ben de kabul ettim. Adana'dan beni alıp Bursa'ya getirdi. Fakat ben N. ile görüşüyordum. Geçtiğimiz pazar günü arkadaşının otomobili ile Bursa'ya gelen N. evimin önünde beni aradı. Kapıyı açıp onu içeri aldım. Sonra kendisi, kocamı boğarak öldürdü. Cesedini birlikte evden çıkartıp Demirtaş Barajı yakınlarında toprağa gömdük. Dikkat çekmemek için bir gün sonra polise gidip, eşimin gece yarısı evden ayrıldığını söyledim. Fakat olay ortaya çıktı."


Polis, daha sonra Demirtaş Barajı yakınlarında yaptığı aramada dün akşam saatlerinde İsmet Halit Kayaokay'ın toprağa gömülü olan cesedini çıkartıp, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırdı.

Şanlıurfa'dan Bursa'ya gelip yerleşen İsmet Halit Kayaokay, 2006 yılının ekim ayında, müstakil evinde, elleri, ağzı ve gözü tülbent ile bağlanmış olarak bulunmuştu.

Polisin ifadesini aldığı Karaokay, kendisini bir dönem birlikte yaşadığı sevgilisi B.Ş. ve babası Ş.Ş.'ın etkisiz hale getirdikten sonra evde bulunan 2 bin 500 doları, 1300 Euro ve 600 lirasının alındığını öne sürmüştü.

İbrahim Tatlıses de Şanlıurfa'dan tanıdığı İsmet Halit Kayaokay'ı, bir süre önce Bursa'ya geldiğinde ziyaret edip görüşmüştü. (dha/Bülent CİVANOĞLU)