Meğer eşi için Başbakan'a laf atmış!

Meğer eşi için Başbakan'a laf atmış!
Meğer eşi için Başbakan'a laf atmış!
Gaziantep'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "Atama yoksa oy da yok" diyen ve Başbakan'ın "O oy senin olsun" yanıtı verdiği kişinin bir devlet okulunda öğretmen olduğu, atamayı ise eşi için istediği belirtildi

GAZİANTEP - Gaziantep 3'üncü Organize Sanayi Bölgesi'ndeki açılış sırasında kalabalık arasında bulunan 30 yaşlarında bir kişi, "Öğretmenler Şubat'ta atama bekliyor" diye bağırdı. Bunu duyan Başbakan Erdoğan , "Kusura bakmayın. Ne söylediysek o olur, başkası olmaz" diye yanıt verince aynı kişi, "Atama yoksa oy da yok" diye devam etti. Başbakan bu sözlere karşılık, "Sağol o oy senin olsun. Biz böyle spekülasyonlara gelmeyiz. Al oyunu kendine sakla tamam. Sen vermen gereken yere ver. Bize kimin oy vereceği belli, bak burada görüyorsun. Sen kendine sakla" dedi. Bu kişi de polislerce salondan çıkarılarak gözaltına alındı.

SAVCI TALİMATIYLA SERBEST KALDI

Yaklaşık 2 saat süreyle gözaltına alınan ve adı açıklanmayan kişinin yapılan incelemesinde bir devlet okulunda öğretmen olduğu, eşinin ise atama beklediği, Başbakan'dan o nedenle atama isteminde bulunduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan kişinin sorgusunun ardından, Cumhuriyet Savcısı tarafından suç unsuru oluşmadığı için resmi gözaltı işlemi yapılmadan serbest bırakıldığı bildirildi.

ŞAMİL TAYYAR TWİTTER'DEN YAZDI

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da Twitter hesabından gözaltına alınan kişinin öğretmen olduğunu doğrularken, "Başbakana 'atama istiyoruz yoksa sana oy yok' diyen zat atanmış öğretmen çıktı, yani memur... Bir yakını varmış...Bazıları zat ifadesine takmış! Zat, kişi demek. Öğretmen başbakana posta koyacak, sen kişi bile diyemeyeceksin! Bu ne bağnazlıktır ya?" diye yazdı.(dha/ Ahmet KAYA)


  http://www.radikal.com.tr/111789111178918

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şamil Tayyar'a - Er960

  Şamil Tayyar Twitterden,"Başbakana 'atama istiyoruz yoksa sana oy yok' diyen zat atanmış öğretmen çıktı, yani memur... Bir yakını varmış...Bazıları zat ifadesine takmış! Zat, kişi demek. Öğretmen başbakana posta koyacak, sen kişi bile diyemeyeceksin! Bu ne bağnazlıktır ya?" diye yazdı...eğer bu cümleyi siz Şamil Bey sarfettiyseniz ; bu memlekette hiç kimseye güvenimiz kalmamış demektir...(bu ikinci bana ait yorumdur)...ne hikmetse Başbakan hep provokatorlerin saldırısına uğruyor..hiç haklı olan yak mudur?

  şamil'den şamile - Er960

  ne naif konuşmalar dinlemiştik Şamil'den oysa ; insan,insan hakları;ezilenler ;ezenler; hepsi "rüya tabirleri" kitabındanmış meğer...nedir bu koltuk sahibi ; yada "vatandaşın temsilcisi" seçilmenin kimyasal yapısı...insanı nasıl değiştirir ; nasıl da hiç eskiye benzetemez bi hale sürükler...bırak" şamil" ; başbakan cevabı orada vermiş , herkesin içinde... senin ayrıca bunu "teyid" etmeni ve başbakanı "ezilmiş"e karşı koruma içgüdünü hangi kromozomların değişikliğe uğradı da ;spontan olarak cevap veriyorsun...vay anam vay, sen de bu kulvardaysan ; yandı garibanım , iki kelime edemesin...

  LAF ATMAK - siduri

  Radikal'in konuyla ilgili başlığı ne kadar kötü olmuş! Vatandaş, seçip Başbakan yaptığı kişiye soru soruyor, demokratik bi şekilde tepkisini gösteriyor; ama bir zamanlar ülkenin en iyi gazetelerinden birinde bile mahalli baskısı üslubuyla eleştirilip "Meğerse eşi için Başbakan'a laf atmış!" yazılabiliyor..

  padişah mı? - kullaniciadlikisi

  padişah mı bu adam ki bir laf söyleyince hemen gözaltına alınıyorsunuz? böyle bir şey olabilir mi? adam ne küfür ediyor ne başka bir şey söylüyor, hakkını arıyor. neden gözaltı? bu kadar mı kanıksadık koyun olmayı!

  Nasil serbest kalmis - istanbuldanmuhendis

  Padisaha sitem edip serbest kalmak mi? Hasa. Gozaltina almak ne demek Allah askina, sozlu elestiri yapmak medeni devletlerde her bireyin hakkidir. Konumunuz ne olursa olsun, hicbir birey bu haktan mahrum edilemez.

  Ögretmen - beardfish

  Ben de Ögretmenlik okudum. Sistem bozuk oldugu icin, atanmama ihtimalinin cok yüksek oldugunu biliyorduk zaten bölümü secerken. Her yıl yüzlerce Mezun veren bizim Bölüm icin bes altı yıldır atama yapılmıyordu. Sene 1991. Sistem degismeli. Basbakanın söyledigi de cok abartılıyor.

  sorgulamak eleştiri yapmak seçmenin en dogal hakkıdır sayın başbakan - semi ekrem

  Açılışlara katılırken sizi en rahat edici durumlarda görmüştük iki basit olay dışında sinirlerinize hakim olamayıp insanları düşünmeden fırçalamanız karşısında aklı selim izleyicilerin duygularında size karşı bir tutum sergilemesi görülecektir.Siz demiyormusunuz bizim tek hesap verecegimiz mercii halktır öyle ise neden kızıyor ve toplumun önünde bir linç edilme riski varken bile insanı azarlama kudretine sahip oluyorsunuz.Bunu muhalifet partlerinden her hangi biri yapsaydı kanaatiniz ne olurdu çok merak ediyorum.Mersin deki konuşmanızda anamızı aglattınız diyen bir çiftçiye ananı da al git diye çıkışmanız hala belleklerimizde o tazeligini korurken bu durumda sanırım hafızalarımızda tazeligini korurken bir tayyip erdogan fırçalaması olarakta aklımızda kalacaktır.