Meğer ne holiganlar varmış!

CHP Denizli Milletvekili Haşim Oral'ın bir futbolcuya pet şişe fırlatmasıyla yeniden gündeme gelen sporda şiddet vakalarına bir halka daha eklendi.

ANKARA - CHP Denizli Milletvekili Haşim Oral'ın bir futbolcuya pet şişe fırlatmasıyla yeniden gündeme gelen sporda şiddet vakalarına bir halka daha eklendi. Mardinspor Kulübü Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez'in de, pazar günü oynanan Mardinspor-Antalyaspor maçının hakemini tokatladığı ortaya çıktı. Bölünmez, hakeme hakaret edip tokatladığını, ancak bayrağa küfretmediğini söyledi.
Bölünmez, konuk ekibin 3-0 galibiyetiyle biten Mardinspor-Antalyaspor maçının hakemi Kamil Biricik'in, taraflı bir yönetim göstererek seyirciyi bile çileden çıkardığını öne sürerek, "Hakem olayları tırmandırmak için elinden geleni yaptı. Bu nedenle Merkez Hakem Kurulu'nca (MHK) cezalandırılması gerekir. Ben maçın ardından, o kişinin şahsına hakaret edip, tokat attığımı inkâr etmiyorum. Bunun cezası neyse çekeriz. Ancak asla bayrağa küfretmedim" dedi.
Hakeme, "Senin milletini, senin bayrağını..." diye bağırdığı da iddia edilen milletvekili Bölünmez, Türk bayrağıyla ilgili hassasiyetini şu örneklerle dile getirdi: "Ben zamanında Mardin Kalesi'ne, bayrak direğiyle birlikte çok büyük boyutta Türk bayrağı hediye ettim. Yine Gençlerbirliği'nin UEFA Kupası'nda Yunanistan'da oynadığı maçta, Türk bayrağının seyircilerce direkten indirilmesine tepki göstererek stadı terk ettim, görevliler bayrağı göndere tekrar çekene kadar da tribüne dönmedim."
Arınç kınadı
Meclis Başkanı Bülent Arınç ise iki vekili kınadı. Arınç, "Bir futbolcuya şişe atmak veya başka eylemde bulunmak ve bunu kahraman edasıyla sahiplenmek çok yanlış " dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7606987606980

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.