Meğer Ömer Güney Türkiye'de 'ideal' kadını arıyormuş!

Meğer Ömer Güney Türkiye'de 'ideal' kadını arıyormuş!
Meğer Ömer Güney Türkiye'de 'ideal' kadını arıyormuş!
Fransa'nın başkenti Paris'te 9 Ocak'ta üç PKK üyesi kadın militanı öldürmek suçundan tutuklanan Ömer Güney'in avukatı, müvekkilinin, geçen yıl gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretlerini "gönlündeki ideal kadını bulmak için" yaptığını öne sürdü

Fransız Liberation gazetesine konuşan avukatının, Ömer Güney hakkındaki iddialara karşı savundukları görüşlerden bazıları şöyle:

-Ömer Güney’in PKK sempatizanlığı geçen yıl “yapacak daha iyi bir işi olmadığı” için başladı.

-Sakine Cansız’ın Paris’teki şoförlüğünü yapmaya başlayalı üç gün olmuştu.

-Ömer Güney’in beyninde tümör çıkınca ayda 700-800 euro malulen emekli aylığı almaya başladı. Ailesiyle yaşayan Güney, bu parayı ucuz bilet satın alıp Türkiye ’ye gitmek için harcıyordu. Güney, Türkiye’de “ideal kadınını arıyordu”.

-Güney işsizlikten canı sıkılınca iyi Fransızcasıyla, devlet dairelerinde sıkıntı çeken Kürtlere evrak işlerinde yardımcı olmaya başladı ve öldürülen üç kadın ile de bu sayede tanıştı.

-Güney 16 Ocak’ta polise yardımcı olmak için ifade vermeye kendi isteği ile gitti.

-İfadesinde Sakine Cansız ile birlikte Kürdistan Enformasyon Merkezi'ne olay günü beraber geldiğini ancak 11.30’da çıktığını söyledi. Oysa güvenlik kamerası kayıtları Güney’in binadan 12.56’da çıktığını gösteriyordu. Avukatına göre, beyninde tümör olan Güney “ zaman mevhumunu tamamen yitirdiği için” gerçek saati hatırlayamadı.


  http://www.radikal.com.tr/112163311216333

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - pierre woodman

  Amerikalı porno yıldızı Bree Olson'a Türkçe mektup yazılıp evlenme teklif edilen bir coğrafya olduğundan ülkem, ne yalan söyleyeyim iddiayı çok da yabana atamıyorum.

  ZIRVALAMADIR - pispor

  böyle saçmalıklarla fransa paris cinayetinin üstünü örtemez.Paris katliamında neden fransız devletinin eli olmasın ki.tam imralı ile görüşmelere başladığığ en sıcak günde,bu görüşmelere balta vurmak,pek ala farnsız hükümetinin işine gelmiş olabilir.yoksa kim inanır adam ideal kadını bulmak için ta türkiyelere,hemde katliamın çok az öncesinde buna hangi ahmak inanır ki.

  AVUKAT KENDİ İNANMADIGI BİR ŞEYE TOPLUMU İNANDIRMASI GÜLÜNECEK BİR ŞEYDİR - semi ekrem

  Paris te 3 pkklı kadın infaz etmekten tutklanan bir şahsın masumiyet karinesini irdelemiyoruz ama tüm şüphelerin ömer güneyde yogunlaşması neticesinde türkiyeye giriş çıkış yaptıgı tespit edildiginde avukatının yaptıgı degerlendirme kamuoyuna yöneliktir bu yüzden ben inanmıyorum eger cinayeti işledi ise şiddetli biçimde fransa hükümeti bu olayı irdeleyerek suçluları ortaya çıkarmaktır yoksa bu tür infazları yapan derin güçlerin varlıgı başka infazlara yol açar...