Meğer 'palalı' için yakalama kararı kalkmış!

Meğer 'palalı' için yakalama kararı kalkmış!
Meğer 'palalı' için yakalama kararı kalkmış!
Gezi protestocularına pala ile saldırdığı ve 3 kişiyi yaraladığı için hakkında 27 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Sabri Çelebi hakkındaki yakalama kararı 5 Ağustos'ta kaldırıldı.

İSTANBUL - Gezi protestocularına pala ile saldırdığı ve 3 kişiyi yaraladığı için hakkında 27 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Sabri Çelebi hakkındaki yakalama kararı 5 Ağustos ’ta kaldırıldı.

Kaçma şüphesi yok diye serbest bırakılan Sabri Çelebi, 10 Temmuz’da Fas’a gitmiş, 11 Temmuz’da savcının itirazı üzerine tutuklama kararı verilmişti. Bu sırada Sabri Çelebi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianame İstanbul 53’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Hürriyet gazetesinin haberine göre; mahkeme 5 Ağustos’ta taraflar olmadan gördüğü tensip duruşmasında, Sabri Çelebi hakkındaki yakalama kararını kaldırdı. Avukatı Turan Öner, Sabri Çelebi’nin tehdit edildiği için dönmediğini belirterek, “Bu nedenle telefonu kapalı. Şikâyetçi olmak için delil topluyoruz” dedi. (Hürriyet)

Palalı saldırgan için dava açıldı

Palalı meğer tutuklanmalıymış!

'Palalı' Fas'a kaçtı

'Pala'da gizlilik ve 'yakalama'


  http://www.radikal.com.tr/114608611460866

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yakalanmama emri - X120

  Yok gözaltına alındı, yok mahkemeye çıkarıldı, salıverildi, yok yurtdışına çıkma yasağı, yakalanma emri, emrin kaldırılması falan hepsi hikaye. Bu adam için bir tane emir çıkarıldı, o da "yakalanmama emri".

  katillere özgürlük - ismet65

  Devlet için kurşun sıkan, adam öldüren her zaman serbest ve özgürdür. Buna birde kindar gençlik eklendi mi, iktidarın sırtı yere gelmez.

  Başka ne beklenirdi ki - lolanli

  Protesto edersen hapis yersin, protesto edenlere saldırırsan devlet seni korur. Bu kadar basit. Yıllardır süre gelmiş birşey bu, yeni değil ki. Sivas Katliamının zanlıları da yurtdışına kaçmalarına müsade edilmiş, yakalatılmamış, bir de dava geçtiğimiz yıllarda zaman aşımından kapatılmıştı. Bu adama dava açılsa bile zaman aşımına uğrardı. Velhasıl-ı kelam bu ülke adam olmaz!

  !? - fısıltı

  öyle bir ülkede yaşıyoruz ki devletin serbest bıraktığı hatta çoğu zaman yakalamaya bile gerek duymadığı tecavüzcülerin,bir sonraki kurbanı için sokaklarda ellerini kollarını sallayarak yürüdüğü, mehmet ağar gibi bir adamın devlet eliyle cezaevi sürecinin kısaltıldığı ve paşalar gibi tatilini yaptığı, en yakın tarih gezi direnişi sırasında hayatlarını çaldıkları beş arkadaşımızın katillerinin hala aramızda dolaşıyor olması vs.vs. bunlar ne kadar normalse(!) palalının yakalama kararının kaldırılmış olması da o kadar normal işte.

  Akp'liye her şey meşru - naoparty

  Arkadaşlar! Hırsızlık, gasp, tecavüz ve belki cinayeti AKP'ye destek adı altında yaptığınızı söylerseniz bunların hepsi sizin için de meşru olabilir. Bi' düşünün.

  ... - No_Pasaran

  Zaten bildigim kadarıyla bu saldırgan için yakalama değil yakalamama kararı çıkarılmıştı...