Mehmet Ağar 1 yıl 4 gün yattı çıktı!

Mehmet Ağar 1 yıl 4 gün yattı çıktı!
Mehmet Ağar 1 yıl 4 gün yattı çıktı!
Meclis'te kabul edilen yargı paketleri Susurluk Davası kapsamında 2 yıllık hapis cezasına çarptırılan Mehmet Ağar'a da tahliye yolunu açtı. Ağar'ın ilk açıklaması: Gel dediler geldik, git dediler gittik
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK - yurdagul.simsek@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - Susurluk Davası kapsamında yargılanan ve hakkındaki karar Yargıtay tarafından onandıktan sonra 25 Nisan 2012 günü Aydın’ın Yenipazar İlçesi’ndeki Kapalı Cezaevi’nde 2 yıllık hapis cezasını çekmeye başlayan eski İçişleri ve Adalet bakanlarından Mehmet Ağar’ın bu sabah tahliye olduğu öğrenildi. Ağar’ın avukatları Meclis’te kabul edilen 3. Yargı Paketi’nin ardından müvekkilinin durumunun bu çerçevede incelenmesini istemişti. Yapılan inceleme sonrası Ağar’ın yasadan yararlandığı ortaya çıktı. Böylece iki yıl cezaevinde kalacak olan Ağar, 1 yıl 4 gün sonra tahliye olmuş oldu.
Bugün sabah sessiz sedasız tahliye olan Ağar’ın yakın çevresine, “15 gün dinleneceğim” dediği ve kamuoyuna bir açıklama da yapmak istemediği bildirildi. Ağar’ın tahliyesiyle ilgili kimseye haber vermediği, yanında sadece koruması ile cezaevinden ayrıldığı öğrenildi.

MEHMET AĞAR: 'GEL' DEDİLER GELDİK 'GİT' DEDİLER GİTTİK

Ağar, Bodrum ilçesine bağlı Turgutreis beldesindeki evinde gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 yıl olması gereken cezanın bir yılını bitirdikten sonra herkesin istifade ettiği Ceza Muhakemesi Kanunu ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hükümlerinden yararlanarak serbest kaldığını ifade etti. Cezaevinde kaldığı süre boyunca yurdun her köşesinden binlerce kişinin kendisini ziyaret ettiğini söyleyen Ağar, "Hepsine şükran borçluyum, gönülden teşekkür ediyorum. Dediğim gibi başlangıçta girerken, bunu bir devlet görevi olarak gördüm, tamamladım. Devlet 'gel' dedi geldik, 'git' dedi gittik. Şu anda yapacağımız 76 milyon gibi sade bir vatandaş gibi ailemle, çocuklarımla, torunumla yaşamaktır" dedi. Bu süreçte kendisine yakınlığını esirgemeyen milletin tüm fertlerine, dostlarına teşekkür eden Ağar, "Umudumuz odur ki, Türkiyemizin geleceği bugününden daha iyi olacaktır. Bizim gönlümüzden geçen samimi temennimiz budur, Allah milletimizin, memleketimizin yardımcısı olacaktır, buna da gönülden inanıyoruz" diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/1131503113150311

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tıpkı 'VUR' dediler VUR duk gibi mi??? - ser_21

  Katlettiği bedenlerin kemiklerini topraktan çıkara çıkara bitiremedik,ağar efendi cezasını(!) bitirdi...

  Sadece elleri mi kanli? - nemzetkozi

  Bazi insanlar birini oldurur ve eli kanlidir bu yaftadan kurtulamaz bir omur... en azindan da bir 10 yil yer... m.agar 100'lerce operasyona imza atmis ve yine yuZlerce cana kiymistir. tansu cillerin bu vatan icin kursun atan da, yiyen de sereflidir iltifatini gormustur. faili mechullerin en onemli bas sorumlularindan biridir. salt merak ediyorum dunyada en unlu seri katil acep agar'in yaninda sonda sifir kalmaz mi? ve yine sadece merak ediyorum az adam olduren cok,cok adam olduren az mi yatiyor hep tc'de? baska meragimdan birisi de hayatinda belki de ellerine silah almamis politik kimseler ve gazeteciler 10 yil ve askin bir sure iceride kalirken seri katil nasil birakilir? aceba adam katletmenin hic mi onemi yok tc'de? en son meragim bu zat salt kurd ve turk devrimcilerini oldurdugu icin mi boyle odullendiriliyor? ne de olsa evreni bile henuz mahkemeye cikartmamis bir ulkenin haberlerini okuyoruz...

  Memleketin adalet bu maalesef!!! - testereci

  E adam sonuçta "simit" hırsızlığından içeri girmediği için normal!!! Yakında kendisine koltuk çıkanlarla Umreye, hacca gider, tövbesini de ettikten sonra siyaset sahnesine ve GS "şeref" tribünün de yerini alır..Yazıklar olsun...

  Ağarın Avukatından 16.04.2013 - "KEPÇE"

  13 gün önce - http://www.radikal.com.tr/radikal.aspx?atype=radikaldetayv3&articleid=1129806&categoryid=77

  işte türk adaleti - A.D

  türk yargısının içinden biri olan osman can,eğer yargı göz yummasa idi türkiyede 15.000 faili meçhul cinayeti işlenmezdi demişti verdiği bir demeçte.dünyada yolsuzluk,rüşvet ve her türlü dümende hepimiz hepsi biliyoruzki ilk sırada yani listenin 1 no suyuz.neden türk hakim ve savcıları buna göz yumduğu için.son 3 yıl içinde polis 100 genç insanı sokak ortasında vurarak öldürdü ve türk hakim ve savcıları hiç birine ceza vermedi.karakollar birer işkençe yerine döndürüldüğü ve her türlü kötü muamelenin yaşandığı yer olmasına rağmen yargı bütün bunları görmezden geliyor.askeriyede son 10yıl içinde 2000 asker ölümü oldu t.b.m.m ve hakim ve savcılar bunları görmezden geldiler.teğmen 4 askerini öldürdü ve buna rağmen türk hakim ve savcıları bu teğmene adam başı 1 yıl ceza verdi.hakkaride tuğay komutanı general zeki es 7 askeri bizzat ölümüne sebep oldu daha bir kaç hafta önçe 7 cana karşı türk hakim ve savcıları bu adama 4 yıl ceza verdiler.demek istediğim şu ki her türlü karanlık işlerin altında imzası olan ağara şerefli yargımızın verdiği cezaya bakın.

  HAH ADALET TAM YERİNİ BULDU.GÜLDÜRMEYİN. - m.rozbilen

  Adaletin bu mu dünya? Yok olsun böyle adalet. Düşünce ve ifade suçluları içerde, mahkeme kararına göre cinayet işlemek için oluşturulan çetenin başkanı dışarda.Sayın Ağar istediği kadar dışarda dolaşsın,kamuoyu vicdanında çoktan mahkum.Mahkemesinin kararları vicdanları bağlamıyor.

  seni allah bile affetmez ama - thegitarist

  madem barış süreci dedik,helalleşme dedik iyi şeyler olacak,analar bir daha ağlamayacak dedik.hadi neyse