Mehmet Ağar hakkındaki kararın infazı durduruldu

Mehmet Ağar hakkındaki kararın infazı durduruldu
Mehmet Ağar hakkındaki kararın infazı durduruldu
Muğla İnfaz Hakimliği'nin "Mehmet Ağar'ın kapalı ceza infaz kurumuna gönderilmesi" kararına itirazını değerlendiren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Ağar hakkındaki "infazın durdurulmasına" karar verdi.

Radikal.com.tr - Muğla İnfaz Hakimliği’nin "Mehmet Ağar'ın kapalı ceza infaz kurumuna gönderilmesi" kararına avukatının yaptığı itirazı değerlendiren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi , Ağar hakkındaki "infazın durdurulmasına" karar verdi.

Mehmet Ağar hakkındaki “Denetimli serbestlik ile salıverilme” kararı, Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Altındağ Nüfus Müdürü Macit Baskın öldürülmesiyle ilgili iddianameyi kabul etmesi üzerine kaldırılmıştı. Pek çok faili meçhul cinayeti de kapsayan iddianamede Mehmet Ağar 'şüpheli' olarak yer almış; bu nedenle denetimli serbestlik hakkın kaybeden eski İçişleri Bakanı Ağar'ın yeniden cezaevine girmesi gündeme gelmişti. Ancak bu yeni karar Ağar'ın tekrar cezaevine girmesini önleyecek nitelikte.


Ağar bayramdan sonra cezaevine girecek


  http://www.radikal.com.tr/1155290115529012

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Derin Agar - Ari Zerdüst

  AKP ile yeniden olusturulan derin devletin mimarlarin basinda gelen birisini AKP kolay kolay harcamaz.Ciler,Demirel,Agar bunlar ilk etapta AKP deriniyle dirsek temasina girenler.Kaldiki AKP nin bunlara ihtiyaci vardi.Yoksa eski CHP'li derin devleti tasfiye etmek öyle kolay degildi.Kisa süreli c.evi olayi da sadece gelen tepkileri törpülemek icindi.

  Gücünü devletten alan güc. - karçiçekleri

  Mehmet Ağar'a ne devletin, ne de başka bir yargının gücü yetmez. O başlı başına bir devlettir. Devletin derin gücüdür.

  ELLER ELLER KORUYAN ELLER - m.rozbilen

  Ağar'ı koruyan bir el var ama. Cezaevinde yatığına bile şaşıyorum.Allem edip kallem edip yine şimdilik yırttı.Du bakali ne olacak?

  Derhal - anarshit

  Derin devletin cumhurbaşkanı olan bu adam idam talebiyle yargılanıp, cezası müebbete çevrilip İmralı'da cezasını çekmeli. Bu kadar.

  yandaş - ibrahimbaytak

  AKP ye destek verdiği içindir. DYP - ANAP birleşmesini baltalayıp 2007 AKP nin yeniden iktidar olmasını sağladığı içindir.

  ... - LoremIpsum

  Yoksa siz harbiden iceri atilacagina inandiniz mi? Komik olmayin...

  kötü bir haber daha - demlicay2011

  ne zaman milletçe yüzümü gülecek bilemiyorum. her güçlüye karşı t.c. zayıf kalıyor nedense. düşünülmesi gereken bir durum. m turizm de aynı şey olmuştu. adaletin çarkı zayıflara çalışıyor. mal varlığının tespit edilip soruşturulmasını istiyorum vatandaş olarak.