Mehmet Ağar'dan ilk 'denetim' imzası

Mehmet Ağar'dan ilk 'denetim' imzası
Mehmet Ağar'dan ilk 'denetim' imzası
1 yıl 4 gün hapis yattıktan sonra tahliye olan Mehmet Ağar, denetimli serbestlikten yararlandığı için Cumhuriyet Savcılığı'na giderek ilk imzasını attı.

AYDIN - Aydın'ın Yenipazar İlçesi'ndeki cezaevinde, 369 gün hapis yattıktan sonra 'Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlanarak tahliye olan Mehmet Ağar, kalan işlemleri tamamlamak için Aydın Cumhuriyet Savcılığı'na geldi. İlk imzasını atan Ağar, gerekli açıklamaları daha önce yaptığını belirtip soruları yanıtlamadı.
Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 'Susurluk Davası'ndan 5 yıl hapis cezasına çarptırılan ve geçen yıl 25 Nisan'da girdiği Aydın'ın Yenipazar İlçesi'ndeki Kapalı Cezaevi'nden 369 gün sonra, geçen 29 Nisan'da tahliye edilen Demokrat Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na geldi. Eksik evrakları tamamlamak için kente saat 10.00'da gelen Mehmet Ağar, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit tarafından karşılandı. Adliye binasında yaklaşık 1 saat kalan Ağar, çıkışta soruları yanıtsız bıraktı. Ağar, "Eksikleri tamamlayacağız. Gerekli açıklamaları daha önce yaptık" dedi. Adliyeden ayrılan Mehmet Ağar, Aydın Denetimli Serbestlik Bürosu'na giderek ilk imzasını da attı. Daha sonra kentten ayrılan Ağar'ın Bodrum'a gideceği belirtildi. (Cem ULUCAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113191211319124

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GOZ DEGMESIN INSALLAH! - Equalizer001

  Rahatliktan gobek baglayan Agar'in eti-budu yerinde Masallah! En sonunda 3 yildizli hapishanelerimiz de oldu. Goz degmesin Insallah!

  "Gerekli açıklamalar" - kds

  "Gerekli açıklamaları daha önce yaptık" demesi, susurluk olayının patladığı gün televizyon kameraları önünde "Gerekli açıklamaları daha sonra yaparız" demesini hatırlattı. "Derinlik bizde ve bizimle oldukca, ne olursa olsun bir yolunu buluruz" anlamına gelir bunlar, yıllar önce de bugün de...

  Hala derin turkiye - HannesYilmaz

  Nasil olurda binlerce failin mechulun zanlisi, ortulu ödenek bakani, Turkiye yi AIHM'de milyonlarca dolar tazminata maruz birakan bir adam nasil serbet bir sekilde dolasir? Nasil olurda Bassavci kapida karsilar kendisini. Lanet olsun böyle adalete

  1000 Operasyon - 4x4@arat

  Yaptiniz ya Cok adil devletimiz icin sizi nasil ceza evinde koydular hala anlamis degilim neyse bol gecmisler olsun size bisey olmaz artik arkanizda sivil polisler mahkemeler isadamlari futbolcular vs, sizi korumakla mesguller ggoysunuzu gere gere rahat dolasin fotoda oldugu gibi.