Mehmet Ali Birand yoğun bakımda

Mehmet Ali Birand yoğun bakımda
Mehmet Ali Birand yoğun bakımda
Dün safra kesesindeki stent değişimi için ameliyat olan Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi.

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın, safra kesesinde stent değişimi için yattığı hastanede beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi.

Birand'ın resmi twitter hesabından ise oğlu Umur Birand tarafından bir açıklama yapıldı. Umur Birand açıklamasında, "Ben Umur Birand, babam halen yogun bakimda. İyilesmesi icin dua ediyoruz. Gosterdiginiz sicak ilgi icin cok tesekkurler." dedi.

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada da "Mehmet Ali Birand hastanemizde yatmakta olup, yoğun bakımda tedavisine devam edilmektedir" denildi.

MAKİNELERE BAĞLI YAŞIYOR

Mehmet Ali Birand’ın sağlık durumunu Kanal D’de canlı yayında aktaran Kanal D Haber Direktörü Süleyman Sarılar, "Mehmet Ali Birand yaşıyor. Az önce yoğun bakımdan indim. Durumu kritik ancak makineleri bağlı olarak yaşıyor. Doktorlar çok umutlu konuşmuyor ancak Allah’tan ümit kesilmez, dua edin diyorlar" dedi.

Sarılar, "Ailesi, Umur ile konuştum, Cemre hanım ile konuştum. Yoğun bakımda umutla bekliyorlar. İnşallah iyi haber alacağız, diye bekliyorlar. Doktorlar durumu stabil diyorlar. Mehmet Ali Birand şu an yaşıyor. Hastaneden yapılan açıklamada şu an makinelere bağlı olarak yaşatıyoruz dediler" diye konuştu. Sarılar, Birand’ın dostları ve arkadaşlarının da hastaneye geldiğini ifade etti.

ARINÇ: ÜMİT EDERİZ Kİ SAĞLIĞINA KAVUŞSUN
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın sağlık durumuyla ilgili, “Yoğun bakımda, Şu anda hayatta. Ümit ederiz ki sağlığına kavuşsun” dedi.

Arınç, Doğan Holding tarafından Doğan TV Stüdyoları'nda düzenlenen Fresh MESH 2013 Konferansı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin, Mehmet Ali Birand'ın hayatını kaybettiğine dair iddialarla ilgili soruları üzerine Arınç, şunları söyledi:

“Böyle bir açıklama geldi ama daha sonra hastane yetkilileriyle ilişki kuruldu. Yoğun bakımda. Şu anda hayatta. Ümit ederiz ki sağlığına kavuşsun. Çok sevdiğimiz bir insan. Program sırasında böyle bir haber alınca çok üzüldük. Sonra hemen haber tekzip edildi. Dün geceden itibaren yoğun bakımda olduğunu biliyoruz. Ben de biraz sonra hastaneye ziyaret etmeye gideceğim. Mehmet Ali Birand, Türkiye için büyük bir değerdir. Umarım sağlıkla, hayırlı, uzun ömürlerle yoluna devam etsin.”

DOSTLARI HASTANEYE AKIN ETTİ

Yoğun bakımda tedavisi süren gazeteci Mehmet Ali Birand'ın sağlık durumuyla ilgili bilgi almak isteyen çok sayıda seveni, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'ne geldi.

Ertuğrul Özkök, Ali Kırca, iş adamı Rahmi Koç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Basın Konseyi Başkanı Orhan Birgit, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile aralarında Kanal D çalışanlarının da bulunduğu çok sayıda kişi, hastaneye gelerek, Birand'ın yakınlarından ve doktorlarından bilgi aldı.

Mustafa Sarıgül, ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Birand'ın doktorları ve ailesiyle görüştüğünü ifade ederek, “İnşallah sağlığına en kısa süre içerisinde kavuşacak ve bir duayen olarak meslekte sizlere çok şey öğretmeye devam edecektir” dedi.

Birand ile geçmişe dayalı dostlukları bulunduğunu kaydeden Sarıgül, “Ben kendisine bir kez daha acil şifalar diliyorum. Dualarımız Birand'la beraberdir” diye konuştu.

Orhan Birgit, “Dua ediyoruz. İnsanlar, bizim inancımıza göre, yaşarken öldü diye haber çıkarsa çok yaşarlar. O büyük inanca sığınarak, sevgili meslektaşımızın aramızdan ayrılmaması için tanrıya dua ediyoruz” ifadesini kullandı.

Yıldırım Demirören, “Doktorlarımız her türlü kontrolü yapıyor. Kendisinin inşallah sizlerin, sevenlerinin duasıyla en yakın zamanda tekrar aramıza döneceğine inanıyoruz. Kendisine geçmiş olsun diyorum” dedi.

Çok sayıda televizyon kanalının canlı yayın yaptığı hastane önünde gazetecilerin bekleyişi sürüyor.