Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert nasıl öldü?

Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert nasıl öldü?
Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert nasıl öldü?
Bir şeyi 40 kez sorarsan cevap gelir mi? Sosyal medyada herkes şu an aynı soruları soruyor.

Radikal.com.tr - Başbakan Erdoğan 'ın bugün yaptığı AK Parti grup konuşmasında "Eylemciler polisimizi öldürdüler" ve "Reyhanlı'da 53 Sünni vatandaşımız şehit oldu" demesinin ardından, Twitter kullanıcıları, Gezi Parkı eylemi boyunca cevapsız kalan soruları sıralamaya başladı.

Sorular arasında "Mehmet Ayvalıtaş'ı kim öldürdü" "Polislerin kask numaraları neden kapatıldı?" "Çağlayan Adliyesi'nde avukatların gözaltına alınması emrini veren kim?" gibi, Gezi Parkı eylemleri boyunca cevapsız kalan sorular bulunuyor.

Son 1 saatte içinde "Ethem Sarısülük" geçen Tweet sayısı 1829, "Mehmet Ayvalıtaş" geçen Tweet sayısı 777, "Abdullah Cömert" geçen tweet sayısı ise 632'ye ulaştı.

Tüm bu Tweet'ler şu anda #cevapver hashtag'i altında Twitter'da paylaşılmakta.

 

 


  http://www.radikal.com.tr/113761611376167

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - kaamos

  ethemi vuran polisi koşuşundan bile tanıyabilirler. ilk seyrettikleri anda kimliğini belirlemişlerdir. ilk günden bu işin bitmesi gerekirdi. pis kokular geliyor polisin içinden.

  4 adet ağaç için - kondolotlu

  Yaşasın çevrecilik. Çevreye canımız feda. Kuşlar ağaçlar çiçekler. El ele hep beraber cennete....

  ÜÇ FİDAN - pispor

  niçin ve neden; sen yanmazsan ben yanmazsam ya nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa- Bu insanlar birer kahraman asıl devrimleri yapan bu üç kişi bu üç kişi hükümeti öyle bir zorladı ki hükümet şiddetten vaz geçti diz çöktü bu üç kahraman ve buna ilaveten gözlerini kaybeden yaralanan tüm devrimcilere selam olsun selam olsun ki bu ülkede 75 milyonun yapamadığı güçlerini ortaya koyarak dur dediler biz bedenlerimizi ortaya koyduk buraya ölmeye geldik ben özgürüm ister gezi de faşizm ile çatışır ister ulusta taksimde Sivas ta Diyarbakır da Adana da ben bu üç kahraman halkın evladının anıları önünde saygı ile eğiliyorum" Devrimciler ölür amma Devrimler sürer gider"

  uğur kaymazın Katilleridirler - Amedia

  ceylan önkol'u Uğur kaymazı kim öldürdüyse, Şerzan kurt'u hangi polis öldürdüyse, Yahya menekşe'yi ezen TOMA'nın şöförü hangi polis ise cizrede silopide Amed'de çocukları hangi polis öldürmüşse İbrahim Orucu hangi polis öldürmüşse Malesef bunlarıda aynı o polisler o zihniyet öldürmüştür......

  ... - noelon

  cevap basit: AKP faşizminin askerleri tarafından, AKP faşizmine karşı durdukları için vuruldular...!

  - - Radigal

  Ölmediler. Öldürüldüler ! Ölmediler. Demokrasi şehidi oldular ! Ölmediler. Kalbimizde yaşayacaklar !

  yanlış yapıyorsun Radikal! - ceydat

  Haberi yayınlamanız güzel amam, izinsiz bir şekilde insanların isim ve nickini afişe edemezsiniz! Bunların en azından siyah bant ile verilmesi gerekiyordu.