Mehmet Ayvalıtaş'ın annesi hayatını kaybetti

Mehmet Ayvalıtaş'ın annesi hayatını kaybetti
Mehmet Ayvalıtaş'ın annesi hayatını kaybetti
Gezi Parkı eylemlerinin ilk gününde İstanbul Ümraniye'de eylem yaparken bir aracın çarpması sonucu ölen 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş'ın annesi Fadime Ayvalıtaş hayatını kaybetti.

Radikal.com.tr – Gezi Parkı eylemlerinin ilk gününde İstanbul Ümraniye’de eylem yaparken bir aracın çarpması sonucu ölen 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi Fadime Ayvalıtaş hayatını kaybetti.

İstanbul Taksim Gezi Parkı ’ndaki ağaçların bir alışveriş merkezi inşaatı için kesilmesine karşı çıkan aktivistlere polisin sert müdahalesi üzerine başlayan ve önce İstanbul geneline ardından tüm yurda yayılan olaylarda ölen ilk kişi olan Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi Fadime Ayvalıtaş, oğlunu kaybetmesinin üzerinden 5 ay kadar bir süre geçtikten sonra hayatını kaybetti. Kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Fadime Ayvalıtaş’ın, Göztepe SSK Hastanesi’nde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Taksim Gezi Parkı eylemine destek vermek için 1 Haziran günü Ümraniye’de düzenlenen eylem sırasında, yolu trafiğe kapatmak isteyen grubun arasına 19 yaşındaki bir sürücünün kullandığı cip dalmış; cipin çarptığı Mehmet Ayvalıtaş hayatını kaybederken, Seyit Kartal isimli bir başka eylemci de yaralanmıştı. Fadime Ayvalıtaş’ın, oğlunun ölümünden sonra büyük bir üzüntü ve stres yaşadığı biliniyordu.


‘ÖNCE BİZİ ÖLDÜRÜN Kİ…’

20 Kasım günü Çapul TV’ye bir açıklama yapan Fadime Ayvalıtaş, şunları söylemişti:

“Gezi direnişinde çocuklarını kaybeden biz anneler bir araya geldiğimizde ağlamaktan başka bir şey yapamıyoruz. Herkes kendi evladını anlatıyor. Herkes kendi kuzusunun güzel bir anısını anlatıyor.

Daha yaramız kabuk bağlamamıştır, ama diğer taraftan da sürekli tuz basıyorlar. Başbakan, ‘başın sağ olsun’ demek bir yana, arayıp sabır dileyebilirdi.

‘Anneler ağlamasın’ diyor. Ben de diyorum ki, ilk başta biz anneleri öldürün ki biz evlatlarımız ölürken ağlamayalım.”
Aileye biber gazı, salona silah!


Mehmet Ayvalıtaş davasında gazlı müdahale


Mehmet Ayvalıtaş'ın ailesine 'harçlık' teklif etmişler!


  http://www.radikal.com.tr/116601911660195

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - hüzün kovan kuşu

  "Çocuğunu kaybeden bir anne için her gün ilk gündür; bu ıstırap ihtiyarlamaz." Bir insanın yaşayacağı en en en ağır şey evladını kaybetmek. Boğazıma bir şey düğümlendi, tıkandım.

  Yer-gök duadır derler! - moeztas

  Ama duanın da hayırlı ve beddualı olanı var. Ayvalıtaş ailesine bu acıları yaşatanlar/sebep olanlar/engellemeyenler de bu dünyada aynı acıyı tadarlar umarım. Çünkü öteki dünyada zaten kaçışları yok...

  salıverdiler adamı. savunma paniğe kapıldım sürdüm - demlicay2011

  türk adaletide yani bizim adalet inanmıştı. ne söylemem gerekir. boyunduruk altındaki adalet vatandaşla ilgilenmiyor şu anda. onun işi gücü siyaset politika ulu yüce vekil bakan vali kaymakam. onlarla ilgileniyor. suç duyurusunu sadece ve sadece t.c. vatandaşına yapabiliyor. oda kendisinden olmayana. kınıyorum. mafyayla geçinen bir adalet istemiyorum eğer böyle devam edecekse ingiliz hançeri gelsin. zaten gelecek mahalle mahalle çete kursanızda füzenin tadına bakacaksınız. bir yüz yıl sonra.

  Agir YUk - celal103

  Evlat acisinin agir yukunu tasiyamiyan annenin acisini anlamiyanlarin bir donemden gectigimizi anlamaktayim. Lanetlemek icin hangi betduanin gucu yeter. Bu aci buyuk.

  Haberin içeriğine dair - reenkarnekaravan

  Lütfen haberlerinizin daha ayrıntılı olmasına dikkat ediniz. Yaptığınız haberde anne kişinin neden hayatını kaybettiğine bile değinmemişsiniz. Radikal henüz saygınlığını kaybetmiş bir gazete değil, haberlerinizi bunu dikkate alarak yazınız.