Mehmet Baransu eyleme başladı!

Mehmet Baransu eyleme başladı!
Mehmet Baransu eyleme başladı!
Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından engellenen www.yenidonem.com adlı internet sitesine yeniden erişimin sağlanması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'nın kapısının önünde eylem yapıyor.

Öğle saatlerinden itibaren görüşebilmek için Başsavcının odasının kapısında bekleyen Baransu, “Karar hukuka aykırıdır. İnternet sitesine erişimin engellenmesi için hakim kararı bulunmamaktadır. Verilen kararın kaldırılması için Başsavcılığın kapısının önünde bekleyerek eylem yapıyorum” dedi.

Gazeteci Mehmet Baransu, www.yenidonem.com adlı internet sitesinin kapatılmasıyla ilgili görüşmek için Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. İnternet sitesinin kapatılmasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı’yla görüşmeye çalışan, ancak görüşemeyen Baransu, başsavcılığın önünde sonunda kadar bekleyeceğini söyledi. Vereceği dilekçede, Başsavcılığın ilgili kurumlara gönderdiği yazıda herhangi bir site adı bulunmamasına rağmen sadece yenidonem.com adlı sitenin engellendiğini belirtti.

Başsavcılığın söz konusu yazısının engelleme kararına dayanak oluşturamayacağını ifade eden Baransu, “TİB’in keyfi ve hukuka aykırı uygulamasının kaldırılması gerekir. Bu uygulama tamamen hukuksuzdur. Bu yazıya dayanarak sadece bir site engellendi. Benzer içerikli haberleri diğer sitelerin, televizyonların ve gazetelerin de yapmasına rağmen onlar hakkında herhangi bir işlem yapılmadı. Başsavcılığın bu yasağın kaldırılmasına yönelik bir işlem yapmaması durumunda idare mahkemesine başvuracağım. Bunun dışında TİB ve Başsavcılık hakkında da tazminat davası açacağım” dedi. (Ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/116767011676703

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  zaten yazılmış ama bir kez daha hatırlatmakta fayda var - karaoke

  #eksisozlukkapatilsin diye linç kampanyası başlatan kimdi? neyse yine de umarım sitesi engellenmez ve bu olaydan bir ders alır. fikir özgürlüğü, basın özgürlüğü gibi demokratik kavramlardan bir daha uzaklaşmaz. çünkü bu insan hakları her insana lazım.

  KESER DÖNER SAP DÖNER - Wookiert

  Kendi dini inancına uymayan her siteye kapatılsın diyen Baransu'nun şimdi isyan etmesi manidar. Sevgili Baransu, insanlar ileride senin siten de kapatılabilir diye protesto etti zamanında. Onlar senin yanındaydılar, senin özgürlüklerini savundular. sen ne yaptın o insanlara saldırdın. Şimdi bağrın dur.

  - - interstellar5555

  Ekşi sözlüğü kapattırmak için kendini yerden yere attığı günleri çabuk unutmuş anlaşılan.