Mehmet Haberal cezaevinden ayrıldı

Mehmet Haberal cezaevinden ayrıldı
Mehmet Haberal cezaevinden ayrıldı
Ergenekon Davası kapsamında tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal cezaevinden çıktı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakkında verdiği 12 yıl 6 ay hapis cezası ve tahliye kararının ardından CHP Milletvekili Mehmet Haberal, saat 19.40'ta Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden ayrıldı.

Haberal, cezaevi çıkışında oğlu Erkan Bülent Haberal ve bazı CHP milletvekillerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Cezaevinden ayrılmadan önce sivil plakalı aracından inen Haberal, basın mensuplarına "Arkadaşlar çok teşekkür ederim" dedi. Üzerinde takım elbise bulunan Haberal, beraberinde CHP Grup Başkanvekili Arif Hamzaçebi ile aynı arabayla cezaevinden ayrıldı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de resmi plakalı aracıyla Haberal'ın aracını takip etti.

KONVOYUNUN ÖNÜNÜ KESTİLER
Mehmet Haberal'ın içinde bulunduğu araç, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden çıkışının ardından TEM bağlantı yoluna girdi. Kınalı gişelerini geçtikten sonra, sevenleri tarafından konvoyun önü kesildi.

ARKADAŞLARIM İÇİN ÇOK ÜZGÜNÜM
Haberal, aracından inerek, gazetecilere ve bekleyenlere hitaben "Önce yeşilin ve doğanın, özgürlüğün tadını çıkartayım. Yeşili ve doğayı doya doya izleyeyim sonra nereye gideceğime karar vereceğim. Özgürlüğün kıymetini bilmek zorundayız. İçerideki arkadaşlarımız çıkmadı çok üzgünüz. Çok fazla konuşmak istemiyorum" diye konuştu.
CHP Milletvekili Haberal'ın yanında bulunan eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı da " Ankara 'ya gitmek, hocamızı ailesine kavuşturmak istiyoruz" dedi.

Mehmet Haberal için tahliye kararı!

 

4 YIL 3 AY 18 GÜN TUTUKLU KALDI
Eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, "Ergenekon" soruşturması kapsamında 17 Nisan 2009'da tutuklandı ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Dava kapsamında, ifadesi de kaldığı İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde video konferans yöntemiyle alınan Haberal, bir süre de Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi'nde yattı.

Haberal 11 Mart 2011'de Adli Tıp Kurumu'nun raporu üzerine Silivri Cezaevi'ne getirildi. "Ergenekon" soruşturması kapsamında hazırlanan üçüncü iddianamenin sanığı olan Haberal, 21 Mayıs 2012'de davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin çağrısı üzerine ilk defa duruşma salonuna geldi.

Mehmet Haberal, 4 yıl 3 ay 18 gün tutuklu kaldı.


  http://www.radikal.com.tr/114503811450385

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HAYIR DEMOKRAT NESİL YETİŞTİRMELİYİZ. - kaplankaplan

  Yobazlardan intikamı ancak DEMOKRASİ ile alabilirsiniz ve öylede olmalı. Dinci faşistlerin kindar yöntemleri ile almaya kalkarsanız onlardan farkınız olmaz. Onlar kindardır, mutlaka yok etmek amacı taşırlar. Hoş görü yoktur onlarda. Ne diyor muhafazakar ve kindar nesil yetiştirmeliyiz diyor.

  HABERAL NEDEN SERBEST KALDI? - yagareser

  Başta S.Demirel ve derin devlet o kadar "suçlu" ve " sanık" arasından Haberal'ı çıkarmayı başardılar. Haberal'ı CHP den milletvekili yapmayı sağlayan derin devlet içerden çıkmasını da sağladı.Bilindiği gibi, Haberal 12 Eylül öncesinde Hacettepe de çalışırken, faşist katillerce kurşunlanan KTÜ de doçent Necdet BULUT'un ölümünden sorumlu olduğu bizzat N.Bulut'un eşi tarafından ifade edilmiştir. Haberal'ı eski MHP li milletvekili ve CHP li milletvekilleri karşılamış. Bilindiği gibi Haberalın oğlu da mhp yönetiminde. CHP milletvekili Haberal'ın özgürlüğü CHP 'ye hayırlı olsun!!

  Abdullah Gül - Buffalo Bill

  Dün, AKP milletvekili Şamil Tayyar, Haberal'ın tahliyesinde Abdullah Gül'ün büyük rol oynadığını ima eden bir tweet attı. Hapisten çıkıp meclise girmesiyle Tayyip Erdoğan etkisi yaratabilecek bir adamı neden kendi elleriyle çıkardılar anlamak güç.

  Haberal kimdir? - Barnabycik

  Dünyada ilk kez canlı donörden karaciğer ve böbrek naklini gerçekleştiren bilim adamımızdır. 1730 böbrek, 320'den fazla karaciğer nakli yapmıştır. "Transplantasyon" alanında bilimsel yayında Türkiye'de birinci, dünyada ise ikinci sırada yer almaktadır. Dünya Transplantasyon Derneği'nin Milenyum Madalyası'na layık görülen ilk Türk ve Müslüman bilim adamıdır. Ve bugün Türk adaleti tarafından 12 yıl hapse mahkum edilmiştir... Çünkü Türk adaletine göre o bir teröristtir... Yani tıpkı APO gibi... Ve işin en ilginç yanı ise, Haberal gibi değerli bir bilim adamının, ancak ve ancak APO'yu serbest bırakacak olan yasa sayesinde serbest kalacak olmasıdır... Aslında bu nedir biliyor musunuz? Bir tür şantaj... Haberal, Başbuğ, Özkan ve diğerleri, ancak ve ancak Apo serbest kalırsa, serbest kalabilecek... İşte bu AKP'nin Türk halkına yaptığı şantajdır...

  Bildiklerinizi unutun - isakent

  Haberalı niye bıraktılar anlıyamadım bir takım al verler sonucu oldugunu duşünüyorum halkanın tamamlanması icin süleyman demirelinde alınması gerekirdi pazarlıklar dönuyor hükümetin istisnasız Kim bulaştı ise üzerine gitmesi lazım tarihin eksiksiz yazılması gerekiyor sonraki nesiller icin