Mehmet Metiner: Cemevleri terör merkezi

Mehmet Metiner: Cemevleri terör merkezi
Mehmet Metiner: Cemevleri terör merkezi
AKP'li Mehmet Metiner, katıldığı canlı yayında 'cemevleri terör merkezi' deyince sosyal medya sallandı.

Ak Parti Adıyaman Milletvkili Mehmet Metiner, CNNTürk'te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı. Ahmet Hakan’ın "cemevlerine ibadethane demiyorsunuz" sözlerine tepki gösteren Metiner "Bütün Aleviler dillendi bu süreçte, bu konuda bir fikir birliği yok. Cemevlerinin açılması yönünde engeller varsa kaldırırız" dedi.

Ahmet Hakan ibadethane denilmesinin gerektiğini söyleyerek belediyelerin yetkilerinden bahsetti. Alevilerle ilgili sorunları olmadığını söyleyen Metiner "bu meseleyi Ak Parti oluşturmadı. Aleviler bu sorunun yaratıcısına söz etmezken, Yavuz Sultan Selim’in hesabını sordu." dedi.

Eski Marksist gelenekten gelen, Marksizm’in toplumda karşılığı olmadığını gören ve daha sonra Alevicilik yapan kişilerin bugün başlattıkları tartışmaların pek çok Alevi vatandaşı da rahatsız ettiğini söyleyen Metiner, “Biz bu iç tartışmalarla ilgili değiliz, herkes cemevlerini açsın. Ama bunu dayatma biçiminde sunuyor. Biz belediye ve hükümet olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Metiner, Ahmet Hakan’ın “adam, ‘ben buraya cemevi yaptım, devlet de bunun ibadethane olduğunu söylesin’ şeklindeki sözlerine ise geceye damgasını vuran ilginç bir itirazda bulundu. Metiner “Ama Dev-Sol’un merkezi de olmamalı cemevleri. Dev-Sol’un terör örgütlerinin de merkezi olmamalı” dedi. Ahmet Hakan’ın “varsa eğer sizin de polisiniz var, savcınız var” sözlerine ise Metiner “o zaman da ibadethanemize girdiler diyorlar. Gülsuyu'nda olanları gördük. Elinde kalaşnikoflarla geldiler.” dedi.

Mehmet Metiner’in sözleri sosyal medyada da büyük tepki topladı. Özellikle Twitter kullanıcıları büyük tepki göstererek Mehmet Metiner’e suç duyurusu yapacaklarını söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/1154560115456070

  YORUMLAR
  (70 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yayina yasak koydursun - ohabey

  Erdogan videosu oldugu halde soylediklerini inkar etmisti. Sonra da yalanini ortaya koyan videoya yayin yasagi getirdiler. Aynisini cemevi ve dekolte videolarina da uygulasinlar kafalari rahat etsin.

  Cemevleri, Terörizm - urolog

  Sn.Metiner`in bu aciklamasi Türkiye`de ki politikacilarin(parti ayrimi olmadan) seviyesini gösteriyor. Agizlarina geleni akil süzgecinden gecirmeden söylüyorlar. Logorrhoe denir buna. Bu söylenenler Türkiye halkinin cogunlugunun aleviler hakkinda düsündüklerinin göstergesidir. AKP %50`nin üzerinde oy alarak iktidara geldi. Secilenler onlarin temsilcileridir. Söylenenler bu milletvekillerini secenlerin söylemidir ve onlari baglar. Türkiye halkinin %50`den fazlasi demek ki alevilerden nefret ediyor. Bir inanca bagli olanlari terörist ilan etmek nefret söyleminden baska birsey degildir. Baris, gecmisle yüzlesme böyle olmaz. Demek ki ezilenlerin, hor görülenlerin, dislananlarin haklarini elde etmesi icin daha en az 50-100 yila ihtiyac var.

  demokrasi paketi - denizim_19

  demokrasi getirecektiniz değil mi???

  DİREN AKIL, DİREN FİKİR, DİREN AHLÂK, DİREN VİCDAN, DİREN O DİLE KATLANAN METİNER'İN AĞZI! - alibey71

  Pakistan'dan Somali'ye, Kenya'dan Suriye'ye kadar dünyanın neredeyse yarısını kana bulayanlar mezhep olarak sünnidir ve bu kanı da kendilerince Sünnilik davası uyarınca dökmektedir fakat sıkıysa birisi 'camiler terör merkezidir' desin bakalım, ona ne yapıyorlar?!Bu "adam"ın bir zamanlar Birgün'de yazdığını düşündükçe tüylerim diken diken oluyor, midem ayağa kalkıyor.

  denemesi bedava - genco940

  metineri en kısa zamanda Newyorka uçuralım, pasaporttan girerken memura selamünaleyküm desin bakalım kim onu içeriden kurtarabilecek. Gayet basit. O zaman kimin terörist ortaya çıkar. Delikanlıysan hodri meydan.

  Alevilik ve metiner - Karliova

  Cem evleri ancak dernek olabilir Ibadethane olamaz Yahudilerde (Havra) Hiristiyanlarda (Kilise) Müslümanlarda ise Camidir Ahmet Hakan Sasirmis Paraya tapiyor elinse gelirse Türkiyeyi Misira cevirecek hangi dine ve gürüse sahiptir kendiside bilmiyor

  Hep Aynı Film - karacadaglı

  akp li metiner yine görevivini başarıyla yapmış işi bu hasasiyetlere saldır gündem oluştur::::