Mehmet Metiner'den Nazlı Ilıcak'a sert cevap!

Mehmet Metiner'den Nazlı Ilıcak'a sert cevap!
Mehmet Metiner'den Nazlı Ilıcak'a sert cevap!
Katıldığı bir televizyon programında Başbakan'ın öğrenci evlerinin denetlenmesi konusuyla ilgili sözlerine sert tepki gösteren Gazeteci Nazlı Ilıcak'a AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'den aynı sertlikte yanıt geldi.

Başbakan'ın; 'Kız ve erkeklerin aynı evlerde kaldığı ihbarlarını bir kenara atamayız. Valiliklerimizle, emniyet teşkilatımızla bu tür ihbarları değerlendirip, üzerine gidiyoruz" sözleri üzerine CNN Türk'te katıldığı programda sert yorumlar yapan Nazlı Ilıcak, "Bu tavır ne demokrat, ne muhafazakar bir tavırdır. Evlere müdahale edildiğini hiç görmedim. Şiddetle kınıyorum. Buradan oy gelecekse gelmesin. Ben göğsümü gere gere Erdoğan'a oy verdim dedim. Şimdi hakikaten utanıyorum" demişti.

Gazeteci Nazlı Ilıcak'a AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'den aynı sertlikte yanıt geldi.

'BAZI KESİMLERDEN AFERİN ALMAK İÇİN YOLA ÇIKIYOR'

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, haber 7'ye yaptığı açıklamada Ilıcak'ın Başbakan'ın ne demek istediğini anlamadan konuya daldığını ve haksız eleştiride bulunduğunu belirtirken, Ilıcak'a da bazı hatırlatmalarda bulundu. Ilıcak'ın bazı kesimlerden ‘aferin' almak için yola çıktığına dikkat çeken Metiner, Ilıcak'a Başbakan Erdoğan 'dan umduğunu bulamadığı için böyle davranıyor, suçlamasında bulundu. İşte Metiner'in konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama:

Nazlı Ilıcak'tan Erdoğan'a sert sözler: Utanıyorum!


'ASIL UTANILACAK DURUM ILICAK'IN KENDİ DURUMUDUR'

"Başbakan Erdoğan'ın ne söylemek istediğini anlamadan, o sözleri bağlamında kopartarak sırf bazı çevrelerden alkışlanmak ve ‘aferin' almak için Sayın Nazlı Ilıcak'ın atraksiyon içerisine girmesi, asıl utanılacak bir durumdur. Ilıcak bunu sıkça yapmaya başladı ve bu bizim dikkatimizde kaçmıyor. Ilıcak, AK Parti veya Başbakan'ı eleştirmek için başka kelimeler bulabilirdi. ‘Utanmak' kelimesi ancak kendisinin utanılacak pozisyonlara sokan insanların sıkça kullandığı bir kelimedir."

'BAŞBAKAN ÜZERİNDEN İTİBAR KAZANDI'

"Ilıcak, Başbakan Erdoğan'dan umduğunu bulamadığı için psikolojik rahatsızlık ve kişisel kırgınlıklar içerisinde olabilir. Bu gayet anlaşılabilir insani bir durumdur. Ilıcak bu pozisyonunu örtmek için hiç de şık ve etik olmayan reflekslerle karşılık vermesi doğrusu kabul edilebilir bir hal değildir. Ilıcak, Başbakan üzerinden kendine itibar sağlıyordu, bugün yine Başbakan eleştirileri ve suçlamaları üzerinden kendine başka bir itibar alanı açma gayreti içerisine girmiştir. "

'EĞER AK PARTİ VE BAŞBAKAN'DAN UTANIYORSAN…'

"Ancak Ilıcak'a şu kadarını hatırlatmak isterim: Şayet Ilıcak, sahiden Başbakan ve AK Parti'den utanıyorsa, Sayın Başbakan Erdoğan vasıtasıyla ve ona yakınlık üzerinden elde ettiği köşe ile imkanları elinin tersiyle itsin. Ilıcak, Başbakan'ın sözlerini eleştirirken hangi bağlamda ne söylediğini bilmeden değerlendirme yapmasın. Başbakan Erdoğan ya da AK Parti'nin kimsenin özel hayatına müdahale ettiği yok. Vatandaşlarımızdan, konuyla ilgili bir şikayet gelmesi durumunda valilerin harekete geçmesi istenmektedir." (HABER 7/ Ömer Süt)


  http://www.radikal.com.tr/1159382115938217

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Metiner... - 1umut2

  Bir yerde okumustum - yazan bir kurd'du "turklerle yaptigimiz en iyi alis-veris, Mehmet Metiner'i onlara verip, Sirri Surreya'yi almak". Metiner'de utanma duygusu diye bir sey yok!

  kelime oyunları - alvinaard

  "Başbakan Erdoğan ya da AK Parti'nin kimsenin özel hayatına müdahale ettiği yok." demiş. hemen arkasından "Vatandaşlarımızdan, konuyla ilgili bir şikayet gelmesi durumunda valilerin harekete geçmesi istenmektedir." demiş. yani AK Parti kafasında olan insanlar şikayet edecek, polis gidip bakacak neye bakacaksa. biz istemiyoruz, halk isterse ama müdahale olur demekle, biz istiyoruz arasında bir fark yok. Müdahale hakkını kendi kafasında olanlara bırakınca sanki müdahale etmiş olmuyorlar. amaç korku imparatorluğunun devamı sadece.

  .... - Arjinn

  Bir insan başkasına laf söyleyeceğim diye kendini ancak bu kadar güzel tarif edebilir. Aferin almak nemalanmak, hanımefendinin önünde el pençe divan durmak şiarı olan birinin,başbakanın imkanları konusunda bu kadar hassas olması doğal. Hiçbir insandan bundan utandığım kadar utanmadım bu güne kadar.

  Sen kendine bak Mehmet Metiner.... - citizen

  Bu Mehmet Metiner değil mi söylediği hoşa gitmeyecek bir sözünden dolayı partiden kovulmamak için Erdoğan'ın elini öpen, Emine hanımın eteğine tutunan...Kimin utanılacak halinden söz ediyor. nazlı Ilıcak bu şahıs da, Erdoğan da kısa pantolonla dolaşırken doğru-yanlış yazısını yazıyordu. Hiç olmazsa geç de olsa şimdi uyanmış görünüyor. Bu Mehmet Metiner'in ise uyanmaya asla niyeti olmadığını suratına bakınca anlıyoruz...

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  nazlı hanım fikrini söylemiş niye tahammül edemiyorsunuz, hani siz her fikri kucaklayan bir partiydiniz ayrıca sizin tayyibe yaranmak için kaç takla attığınızı bu millet görmüyor mu

  Ahlaksizlik itirafi - ohabey

  Metiner ne diyor? "Sayın Başbakan Erdoğan vasıtasıyla ve ona yakınlık üzerinden elde ettiği köşe ile imkanları elinin tersiyle itsin." Ak Partililer Erdogan'in destek karsisinda 'imkanlar' dagitittigini artik inkar bile etmiyorlar. Hatta santaj malzemesi olarak kullaniyorlar. Biri ahlaksizlik mi dedi?

  Garip bir durum - yuzucu

  Son üç seçim AKP,ye oy veren bir liberal görüşlü vatandaş olarak başbakanın bu öğrenci evleri konuşunda ne yapmak istediğini anlamadım.Kanuna göre 18 yaşı bitiren reşittir,kanunen ana-baba ve poliste nasıl yaşayacağına karışamaz.Bu evlerde kalanlar, ancak fuhuş varsa polisin ilgi alanına girer,onun haricindeki müdahaleler kişilerin anayasal haklarını çiğneme olur ki,Bülent Arınç beyin ifadesi gibi buna hükümetinde hakkı yoktur.Kırk,elli yıl öncesinde olan bazı olaylardaki gibi,mahallenin namusunu korumak için hükümetinde MAHALLENİN AĞABİSİ rolü oynaması çok gereksizdir.