Mehmet Metiner'den Nazlı Ilıcak'a sert cevap!

Mehmet Metiner'den Nazlı Ilıcak'a sert cevap!
Mehmet Metiner'den Nazlı Ilıcak'a sert cevap!
Katıldığı bir televizyon programında Başbakan'ın öğrenci evlerinin denetlenmesi konusuyla ilgili sözlerine sert tepki gösteren Gazeteci Nazlı Ilıcak'a AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'den aynı sertlikte yanıt geldi.

Başbakan'ın; 'Kız ve erkeklerin aynı evlerde kaldığı ihbarlarını bir kenara atamayız. Valiliklerimizle, emniyet teşkilatımızla bu tür ihbarları değerlendirip, üzerine gidiyoruz" sözleri üzerine CNN Türk'te katıldığı programda sert yorumlar yapan Nazlı Ilıcak, "Bu tavır ne demokrat, ne muhafazakar bir tavırdır. Evlere müdahale edildiğini hiç görmedim. Şiddetle kınıyorum. Buradan oy gelecekse gelmesin. Ben göğsümü gere gere Erdoğan'a oy verdim dedim. Şimdi hakikaten utanıyorum" demişti.

Gazeteci Nazlı Ilıcak'a AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'den aynı sertlikte yanıt geldi.

'BAZI KESİMLERDEN AFERİN ALMAK İÇİN YOLA ÇIKIYOR'

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, haber 7'ye yaptığı açıklamada Ilıcak'ın Başbakan'ın ne demek istediğini anlamadan konuya daldığını ve haksız eleştiride bulunduğunu belirtirken, Ilıcak'a da bazı hatırlatmalarda bulundu. Ilıcak'ın bazı kesimlerden ‘aferin' almak için yola çıktığına dikkat çeken Metiner, Ilıcak'a Başbakan Erdoğan 'dan umduğunu bulamadığı için böyle davranıyor, suçlamasında bulundu. İşte Metiner'in konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama:

Nazlı Ilıcak'tan Erdoğan'a sert sözler: Utanıyorum!


'ASIL UTANILACAK DURUM ILICAK'IN KENDİ DURUMUDUR'

"Başbakan Erdoğan'ın ne söylemek istediğini anlamadan, o sözleri bağlamında kopartarak sırf bazı çevrelerden alkışlanmak ve ‘aferin' almak için Sayın Nazlı Ilıcak'ın atraksiyon içerisine girmesi, asıl utanılacak bir durumdur. Ilıcak bunu sıkça yapmaya başladı ve bu bizim dikkatimizde kaçmıyor. Ilıcak, AK Parti veya Başbakan'ı eleştirmek için başka kelimeler bulabilirdi. ‘Utanmak' kelimesi ancak kendisinin utanılacak pozisyonlara sokan insanların sıkça kullandığı bir kelimedir."

'BAŞBAKAN ÜZERİNDEN İTİBAR KAZANDI'

"Ilıcak, Başbakan Erdoğan'dan umduğunu bulamadığı için psikolojik rahatsızlık ve kişisel kırgınlıklar içerisinde olabilir. Bu gayet anlaşılabilir insani bir durumdur. Ilıcak bu pozisyonunu örtmek için hiç de şık ve etik olmayan reflekslerle karşılık vermesi doğrusu kabul edilebilir bir hal değildir. Ilıcak, Başbakan üzerinden kendine itibar sağlıyordu, bugün yine Başbakan eleştirileri ve suçlamaları üzerinden kendine başka bir itibar alanı açma gayreti içerisine girmiştir. "

'EĞER AK PARTİ VE BAŞBAKAN'DAN UTANIYORSAN…'

"Ancak Ilıcak'a şu kadarını hatırlatmak isterim: Şayet Ilıcak, sahiden Başbakan ve AK Parti'den utanıyorsa, Sayın Başbakan Erdoğan vasıtasıyla ve ona yakınlık üzerinden elde ettiği köşe ile imkanları elinin tersiyle itsin. Ilıcak, Başbakan'ın sözlerini eleştirirken hangi bağlamda ne söylediğini bilmeden değerlendirme yapmasın. Başbakan Erdoğan ya da AK Parti'nin kimsenin özel hayatına müdahale ettiği yok. Vatandaşlarımızdan, konuyla ilgili bir şikayet gelmesi durumunda valilerin harekete geçmesi istenmektedir." (HABER 7/ Ömer Süt)