Mehmet Öcalan: Ağabeyim Fransa'daki katliamı kınıyor

Mehmet Öcalan: Ağabeyim Fransa'daki katliamı kınıyor
Mehmet Öcalan: Ağabeyim Fransa'daki katliamı kınıyor
İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde Abdullah Öcalan'ın ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan görüşmenin ardından açıklamlarda bulundu.

İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde cezasını çeken Abdullah Öcalan ’ın ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan ile aynı cezaevindeki PKK ’lı Bayram Kaymaz’ın annesi Medine Kaymaz ile Cumali Karsu’nun kızkardeşi Pervin Oduncu İmralı’dan Bursa’nın Gemlik İlçesi’ne döndü.

"BU KATLİAM BİR AN ÖNCE AÇIKLIĞA KAVUŞSUN"

Gemlik Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Öcalan, görüştüğü ağabeyi Abdullah Öcalan’ın Fransa ’nın başkenti Paris’te 3 PKK’lı kadının öldürülmesiyle ilgili olarak, "Fransa’daki katliama çok üzülüyor. Kınıyor. ’Eğer bu katliamın önü bir an önce, herkes bunun ismini ne koyarsa koysun, bulunsun’ dedi. Bu katliamın bir an önce açıklığa kavuşması gerektiğini söyledi" dedi.

Mehmet Öcalan, ağabeyinin, "Bu katliam bir işarettir" dediğini ve çok üzüntülü olduğunu da kaydederek, Öcalan’ın öldürülen kadınların ailelerine başsağlığı dilediğini de söyledi.

Mehmet Öcalan, gazetecilerin "Süreci nasıl değerlendiriyor" sorusu üzerine ise "Eğer eşbaşkanlar gelirse onunla ilgili bir açıklama yaparız" dedi.

"TELEVİZYON KENDİ TALEBİ DEĞİLDİ" 

Abdullah Öcalan’a televizyon verilmesiyle ilgili soru üzerine de Mehmet Öcalan, "Televizyon kendi talebi değildi. Cezaevi müdürünün iknası sonucu televizyonu kabul etti" diye konuştu.

Mehmet Öcalan ve beraberindekiler daha sonra otomobille jandarmadan ayrıldılar.

Işıl ARSLAN / Faruk KAHRAMAN / Hasan BOZBEY - DHA


  http://www.radikal.com.tr/111687411168745

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "parissimdidahaguzel" twitini kim attiysa katili biliyordur... - memko

  Eger PKK silahsizlanirsa iste asil o zaman Ocalan'in hic bir pazarlik gucu kalmaz. Dolayisiyla bu katliamda Ocalan yok. Paris katliaminin amaci PKK'yi Alevi etkinliginden kurtarmak ve Fetullahci cizgiye oturtmak; boylece PKK'yi mezhepsel olarak bolmek ve de ardindan kalan kismi ile "murid dayanismasi ve antlasmasi" yaparak bir takim ufak-tefek haklarla meseleyi "bitirmek". Bu plan 2-3 senedir hazirlaniyor; eski militan yeni isadami Osman Ocalan'in Vakit gazetesine verdigi demecten sonra - iste "PKK alevilerin etkisi altinda, silahi onlar birakmiyor" vs vs.

  yazık - takurt

  kim kime hesap soruyor ne günlere kaldık.

  Cezaevi Müdürü - RadikalGokhan

  Cezaevi müdürü "allaseversen televizyon koyalım odana" demiş de öyle ikna olmuş odasına televizyon konmasına. Öyle diyor. Yahu ufacık hücrede kafa gitmiş adamın, siz daha ne dediğini önemsiyorsunuz..

  Sakine Cansizin - elkurdo

  öldürülmesıne Öcalanın üzüldüğünü sanmıyorum. Kürtlerin silahsızlandırılması konusunda Öcalan ile devletin anlaştığı basında yer aldı. Kürtlere hiçbirşey vermeden meseleyi Öcalana sağlanan şahsi öıkarlar karşılığında ucuza kapatma temeline dayanan bu çözümü hem kandilde hem de sivil cephede kabul etmeyen kürtler olacaktır. İşte bu Katliam Öcalan-Devlet anlaşmasına karşı çıkma potansıyeli taşıyan kürt kadroların ortadan kaldırılması operasyonudur. Yol haritası çizilmis ve arazi temizliği yapılıyor. Kimse katilleri suriye ve iranda aramasın. Katilleri Erdoğan Öcalanın onayı ile görevlendirmiştir. Yakında aynı tür cinayetler Kandil veya Diyarbakırda olursa şaşırmam.

  bir sandalye üzerine 9 karpuz koyarsan hepsi düşer - turg

  pkk türkiyeye düşmanlık olsun diye, avrupada o kadar çok ülke ile ilişkiye girdi, o kadar pis işlere bulaşdı ki,pkk türkiye ile herhangi bir anlaşmaya giderse bu ülkeler tarafından vurulmaya başlandı gibi görünüyor,