Mehmet Öcalan İmralı'dan döndü

Mehmet Öcalan İmralı'dan döndü
Mehmet Öcalan İmralı'dan döndü
Abdullah Öcalan'la görüşmek için İmralı adasına giden kardeşi Mehmet Öcalan, görüşme sonrası adadan döndü.

Radikal.com.tr - İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan, adadan Gemlik yerine Mudanya'ya döndü.

Gemlik'teki Gemport İskelesi'nden bu sabah KEM 2 adlı römorkörle İmralı Adası'na giden Mehmet Öcalan, dönüşte Mudanya'da askerler tarafından kullanılan İmralı İrtibat iskelesine geldi. En son 18 Şubat'ta ağabeyi ile görüşen Mehmet Öcalan, ilk kez dönüşte Gemlik yerine Mudanya iskelesini kullandı.

Mehmet Öcalan, gazeteciler kendisini Gemlik Jandarma Bölük Komutanlığı önünde beklerken, karayolu ile İstanbul 'a hareket etti.

Ada dönüşü Radikal’e konuşan Mehmet Öcalan, Abdullah Öcalan’la barış süreci konusunu detaylı olarak konuştuklarını, Öcalan’ın sürece önem verdiğini ve sürecin devamı konusunda kararlı olduğunu söyledi. Görüşmede Gezi Parkı ’ndaki olaylar hakkında da konuştuklarını belirten Mehmet Öcalan, gerek barış süreci gerekse Gezi olayları konusunda devam eden sürece zarar vermemek için detaylı açıklama yapmayacağını belirtti.


  http://www.radikal.com.tr/113738011373802

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yorum hasassiyeti! - rodi21

  Güncel siyaseti ve haberleri Radikal gazetesinden takip eden bazi kisilere sasiriyorum. yorum içerikleri bana göre Milliyetçilik ve irkçilik kokuyor. ya eger Kürtler, ülkemize Baris ve Demokrasinin önündeki engelleri kaldirmak için gereken herseyi yapiyorlarsa, ve bunun en büyük söz sahibi önderleri sayin Abdullah Öcalan ise, bizlerde bu hasassiyetleri göz önünde tutmamiz ve Deokrasi geregi Tahammül etmemiz gerekir yoksa bu ülke baska türlü özgürlesemez. eger bunlara tahamüllünüz yoksa, o zaman bu Tür Duyarli ve Demokrat gazeteleri okumaktan vazgeçin yada bu tür yorumlarla kendinizi Kandirmayin.

  YANİ - pispor

  arkadaş kardeşi kardeşini ziyaret etmiş şimdi bunda yok Öcalan şöyle demiş ben buna inanmıyorum çünkü BDP liler daha yeni döndü adadan artık bu işleri bırakın bu rutin bir aile ziyareti bunda siyasallaştırmayın ben adım gibi eminim Mehmet Öcalan bunları söylemedi