Mehmet Öcalan İmralı'ya gidiyor

Mehmet Öcalan İmralı'ya gidiyor
Mehmet Öcalan İmralı'ya gidiyor
Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, İmralı Adası'na gitmek için Gemlik Jandarma Komutanlığı'na geldi. Öcalan, kimlik kontrollerinin ardından, PKK'lı Cumali Karsu'nun kardeşi Halefi Karsu ile birlikte İmralı Adası'na gidecek.

GEMLİK - İmralı Adası'nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan 'ın kardeşi Mehmet Öcalan ile aynı cezaevinde kalan 5 PKK 'lıdan Cumali Karsu'nun kardeşi Hanefi Karsu, adaya gitmek üzere Bursa'nın Gemlik ilçesindeki Jandarma Komutanlığı'na geldi. Mehmet Öcalan, "Sık görüşme yaptığımız için mutluyuz. Ancak avukatların da görüşme yapması gerekiyor" dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Öcalan, ağabeyi ile sık görüşme yaptıkları için mutlu olduklarını, geçen hafta gerekli açıklamaların yapıldığını söyledi. Mehmet Öcalan, bir gazetecinin "Son günlerde örgütün Öcalan'ın sözünü dinlemediği söyleniyor. Bu konudaki görüşünüzü alabilir miyiz?" sözleri üzerine, "Söyleyecek bir şeyim yok" yanıtını verdi.

Mehmet Öcalan ve Hanefi Karsu jandarmadaki işlemlerin ardından Gemport Limanı'ndan İmralı'ya gidecek. Abdullah Öcalan ve diğer PKK'lı mahkumların, her ayın 2 ve 4'üncü pazartesi günleri birinci dereceden yakınlarıyla 1 saat görüşme hakkı bulunuyor.


HASAN BOZBEY / DHA