Mehmet Şimşek'ten twitter'da Berkin Elvan gafı!

Mehmet Şimşek'ten twitter'da Berkin Elvan gafı!
Mehmet Şimşek'ten twitter'da Berkin Elvan gafı!
Bu sabah saatlerinde twitter'da 'Berkin Elvan'ı uyandırır mısınız? Okula geç kalacak' diyen bir takipçisine; 'Eminim Berkin Elvan artık uyanmıştır.' yanıtını veren Mehmet Şimşek tepki topladı.

Radikal.com.tr - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu sabah twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla büyük tepki çekti. Gezi eylemleri sırasında Okmeydanı'nda polisin attığı gaz bombası fişeği ile yaralanana Berkin Elvan'ı kast ederek: 'Berkin Elvan'ı uyandırır mısınız? Okula geç kalacak.' diyen bir takipçisine cevaben: 'Eminim Berkin Elvan artık uyanmıştır.' yanıtını veren Şimşek, yaptığı hatayı kısa sürede fark edip, takipçilerinden özür diledi.

YAPTIĞI HATAYI HEMEN FARK EDİP, ÖZÜR DİLEDİ

Sabah saatlerinde twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda öncelikle; ' Sevgili öğrenciler, yeni eğitim ve öğretim yılınız kutlu olsun. Allah zihin açıklığı versin. Biz sizi seviyor ve size güveniyoruz.' yazan Mehmet Şimşek, bir takipçisinin Şimşek'in bu paylaşımına hitaben yazdığı; 'Mehmet Bey, 'Berkin Elvan'ı uyandırır mısınız? Okula geç kalacak.' tweet'ine şöyle yanıt verdi: 'Eminim Berkin Elvan artık uyanmıştır. Güzel bir eğitim yılı ve başarılar diliyorum. Bahtı açık olsun.'

Yaptığı hatayı, takipçilerinden gelen uyarılar sonucunda fark eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şu paylaşımlarda bulundu:

'Öncelikle sağlığı nedeniyle üzüldüğüm Berkin Elvan'a Allah'tan şifa diliyorum. İnşallah tez zamanda sağlığına kavuşur. Bir an Berkin Elvan'ı okula gitmek istemeyen bir öğrenci olarak algıladım.Sonra gercegi hatirlayinca hemen sildim. Yazma şeklime bakıldığında bu konudaki iyi niyetim anlaşılır. Asla kötüniyet soz konusu olmamıştır ve olamaz... Tekrar şifalar diliyorum.'

Yaptığı hatadan dolayı üzgün olduğu anlaşılan Mehmet Şimşek, geçtiğimiz günlerde olimpiyatlar için bulunduğu Arjantin'den attığı bir tweet'te: 'Brezilya'dan selam ve sevgiler yazmıştı.'


  http://www.radikal.com.tr/115098511509857

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  açıklama yapma - ÖZGÜRISLIK

  Berkin elvan, 122 gün önce senin anlayışının temsilcileri tarafından uygulanan saldıyla yaralandı , o gün bu gündür uyuyor. Ülkene o kadar uzaksın ki Berkin Elvan'ı birileri uyardığı için hatırlıyorsun. Ağzınada alma adını. hiç inandırıcı olmuyor söylediklerin.Ha adın neydi senin adınla sesleneyim istedim neydi...

  Önemsemediği için... - thinkerbell

  Sen ülkenin gündemini teşkil eden olaylardan birinde, içinde bulunduğun kabinenin sorumlusu olduğu, polis tarafından kafasına sıkılan gaz fişeği nedeniyle neredeyse 3 aydır komada olan, twitter'da #uyanberkinelvan diye yırtınılan, ona dikkat çekmek için yapılan açıklamalarda ailesine ve onun için toplanan kalabalıklara da gaz sıkılmış olan Berkin Elvan'ın adını bilmiyorsan, benim gibi gece rüyalarına girmiyorsa Berkin... Ne diye bakan maaşı alıyorsun? Ne diye bu ülkeyi yönetiyorsun? İnsandan daha önemli ne var, masum çocuklardan daha önemli ne var da sen Berkin Elvan'ın ismini aklında tutamıyorsun? Önemsemediğin için sayın bakan!

  Acınacak haldeler... - citizen

  Bay Mehmet Şimşek ne zaman ağzını açsa ya şaka yapıyor ya da bir pot kırıyor. Sana ne eğitim yılından.., sen (sözde) maliye bakanısın. Varsa vereceğin bir demeç o konuda konuş (hatta konuşma)...

  Radikal ! - baran sozdar

  Sevgili Radikal; Bakan nerde özür dilemiş? Üzgünüm diyor.Bende biran şaşırdım.Dedim ki artık Roboski'den de özür dilerler. Bu adamlarda özür kültürü yok. Üzgünüm,üzgünsün,üzgünler,hata olmuş,kasıt yok, vıdı vıdı...var. Evet Elvan'a şifa ve adalet diliyoruz.

  Özrünüz kabulümdür - Ahab

  Daha önce birçok açıklamasıyla sinirlerimi hoplatmış olan Mehmet Şimşek'i bu sefer bu kadar kolay affedeceğim aklıma gelmezdi. Bakan pot kırmış ama yine de insani bir biçimde özür dilemiş. Egemen Bağış, Vali Mutlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler gibi bir de üste çıkıp, insanları çıldırtmaya devam edebilrdi. İnsanlık kırıntısına muhtaç kaldığımız bu günlerde, tüm umudum AKP'ye oy vermiş ama vicdanını yitirmemiş insanların da sesini yükseltmesi. Yoksa bu gidiş iyi gidiş değil ve iktidarın ülkeyi götürmeye çalıştığı yerin kazananı olmaz.

  ne potu - fısıltı

  onlar bizim acılarımızla,yaralarımızla dalga geçmekten keyif alan insanlar! bu pot falan değil bile bile dalga geçmektir!

  Mehmet Şimşek belli ki yorulmuş. - brandywine06

  Öyle çok konuşan bir bakan da değildir. Bir de Egemen Bağış ya da Suat Kılıç gibi olsa ne potlar kıracak kimbilir? Çok konuşmamak iyi bir şey, hele ki bu iki isim için de çok iyi olur diye düşünüyorum.