Mehmet Sucu'yu kaybettik

Mehmet Sucu'yu kaybettik
Mehmet Sucu'yu kaybettik
Cumhuriyet gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Sucu, tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde yaşamını yitirdi

 

İSTANBUL - Uzun yıllardır Cumhuriyet gazetesi Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan ve her hafta yayınlanan "Enternet" köşesinde Cumhuriyet okurlarıyla buluşan Mehmet Sucu, bir süredir tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu.  Sucu, bir süredir akciğer kanseri ile mücadele ediyordu. Sucu'nun naaşı 11 Ekim Pazar günü ikindi namazının ardından Şişli Camii'nden alınarak Hasdal Mezarlığı'nda toprağa verilecek... 

 

 MEHMET SUCU KİMDİR?

 

1960 yılında Zonguldak'ta dünyaya gelen Mehmet Sucu İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde master yaptı.
1982 yılında Hürriyet gazetesinde muhabir olarak meslek hayatına başlayan Sucu, bu sürecin ardından Günaydın gazetesinde görev aldı. 1995 yılında Cumhuriyet gazetesinde Yazı İşleri'nde çalışmaya başlayan Sucu daha sonra gazetede Yazı İşleri Müdürü oldu. "Halk Bunu Bilmesin" ve "12 Eylül Yasakları" adlı iki kitabı bulunan ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü'ne layık görülen usta gazeteci, Canan Sucu ile evli ve çiftin Fırat Sucu isminde bir oğlu bulunuyor.  Mehmet Sucu yıllardır Marmara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'nde "sayfa tasarımı" konusunda dersler veriyordu.