Mehterden Başbakan marşı: Bir Osmanlı evladı

Mehterden Başbakan marşı: Bir Osmanlı evladı
Mehterden Başbakan marşı: Bir Osmanlı evladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, Taksim Meydanı'nda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için besteledikleri, "Dik dur eğilme, inananlar seninle" marşını çaldı.

İSTANBUL  - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, Taksim Meydanı'nda konser verdi. Konser de mehteranlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için besteledikleri, "Dik dur eğilme, inananlar seninle" isimli marşı çaldı. Yoğun istek üzerine iki kez seslendirilen marşı vatandaşlar ilgiyle dinledi. Gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan mehteran bölük komutanı Ferhat Akbulut, "Marşı hep birlikte hazırladık. Herkesin emeği var. Sayın başbakanımız için yapılmış. Sevgimizi göstermek için böyle birşey düşündük ve en uygun yeri de burası gördük, düşündük. İzmit'ten kalkıp buraya geldik. Onun bulunduğu ortamda bu besteyi çalmak istiyoruz" diye konuştu.Marşın sözleri şu şekilde:

Dik dur eğilme inananlar seninle

Allah'ın emrettiği yolundan geri dönme

Dünyada Müslümanlar elem-keder içinde

Rahatı hoş olanın inmiş gözüne perde

Tüm zalimler birleşmiş yıkıyorlar her yanı

Karşısına dikilmiş bir Osmanlı evladı. (Zeki GÜNAL/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115939611593962

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sirada Ne Var? - user1107643

  Hah, bir mehter takimi eksikti sultanimizin, o da geldi iste! Sirada ne var acaba?

  Kafa aynı.. - anaximenes

  Kayıtsız şartsız, sorgusuz-sualsiz itaat. Pek matah bir şey olduğunu zannettikleri mehteran Osmanlı'da devlet töreni müziği yapar. Seferlerden önce orduya ajitasyon çekmektir asıl işlevi. Peki ajite olan ordu ne yapar. Sırbistan, Eflak, Boğdan, Macaristan, Avusturya, Almanya ve uzantısı coğrafyalarda her yeri yağmalar, bolca ganimet ve satmak için toplanan savaş esirleriyle geri döner. Bu hemen her yıl olur. Ne var ki sefere katılanların hepsi savaş esirleri kadar 'şanslı' değildir, bedenleri oralarda kalmıştır. Sıradan insanların böyle bir anlayışı hala yüceltmeye çalışmaları ancak kullukla açıklanabilir ve ne yazık ki o anlayış bu gün de devam ediyor. Kulluktan çıkamayan bir halkın burnu da b.ktan kurtulmaz..