Mektebınızın nömrası neca?

1 Ağustos'tan itibaren Latin alfabesine geçen Azeriler, internetteki Azeri web sayfalarında ilginç Türkçe ifadeleriyle dikkat çekiyor.

ERZURUM - 1 Ağustos'tan itibaren Latin alfabesine geçen Azeriler, internetteki Azeri web sayfalarında ilginç Türkçe ifadeleriyle dikkat çekiyor. Azerilerin yeni alfabeyle yaptıkları web sayfaları artıyor.
www.azeri.net,www.azerionline.net, www.clupbaku.com, www.azerroo.com ve www.azerisoft.com bu adreslerden bazıları. Buralarda sohbet odaları 'sohbet otağı' diye adlandırılırken, arkadaş bulma servisinin adı ise 'tanışlıq.' Yaş gruplarına göre ilanlar 'Elan kataqoriyaları' başlığı altında verilirken, ilan bulunmayan yaş grubuna ait sayfada ise 'E'lan tapılmadı' ifadesi var.
Güvenlik sorusu: İtinizin adı nedir?
www.clupbaku.com adresli web sitesine üye olmak isteyenler için 'Yeni üzv olmaq' başlığıyla verilen formda, şifrenin unutulması halinde hatırlatma için güvenlik soruları yöneltiliyor. 'Güvenlik sualiniz' bölümünde, cevaplandırılması istenilen sorulardan bazıları şöyle:
'İtinizin adı nedir?', 'Mektebınızın nömrası neca idi?', 'Uşaglıg gahramanınız kim idi?', 'Hayat yoldaşınızla harda tanış oldunuz?' ve 'En sevdiğiniz idman komandası?' gibi sorular yer alıyor. www.hacidayi.com adlı sitede ise fıkralar 'letifeler' başlığıyla sunulurken; Azerbaycan çocuk oyunları 'uşag oyunları' başlıklı linkte veriliyor. Azeri.net sayfasındaki form sayfası ise 'Anadilimizde müzakere meydanı' başlığıyla dile getiriliyor.