Mektubu dokuz gün sonra geldi

Tunceli'nin Pülümür ilçesi Kocatepe Jandarma Karakolu'na 4 Haziran'da yapılan saldırıda şehit olan yedi askerden biri olan Jandarma Er Eraslan Güngör'ün ölmeden iki gün önce yazdığı mektubu ailesine dün ulaştı.

AMASYA - Tunceli'nin Pülümür ilçesi Kocatepe Jandarma Karakolu'na 4 Haziran'da yapılan saldırıda şehit olan yedi askerden biri olan Jandarma Er Eraslan Güngör'ün ölmeden iki gün önce yazdığı mektubu ailesine dün ulaştı. Yeter Güngör ile evlendikten yedi ay sonra askere giden Eraslan Güngör, 2 Haziran'da eşini telefonla arayarak ona, annesine, babasına ayrı ayrı mektup yazdığını söyledi. Çift gelecekten ve doğmamış çocuklarından konuştu. Dün gelen mektup şehidin eşi ve ailesini bir kere daha hüzünlendirdi.
Eraslan Güngör, mektubunda eşine, "Allah nasip eder de çocuğumuz olursa inşallah sana benzer. Evli askerlik yapmak çok zor, hep bunalıma giriyorum. Allah'tan bir şey olmazsa üç ay sonra tezkere alıyorum. Sana kavuşacağım ve bir daha da senden ayrılmayacağım" diyor. Şehit Güngör, anne ve babasına yazdığı mektupta ise, "Sizleri ne kadar çok özledim bilemezsiniz. Beni soracak olursanız ben çok iyiyim. Beni merak etmeyin, nöbetlerde görevlerde dikkatli oluyorum. Sizlere bir de resmimi göndermek isterdim ama maalesef gönderemiyorum. Anneciğim, seni üzdüysem, özür dilerim. Sizlerin değerini askerlikte anladım. Üç ayın sonunda inşallah size kavuşacağım, dualarınızı eksik etmeyin. Anneciğim, babacığım sizleri çok seviyorum. Mutlu haberlerinizi bekliyorum. Görüşmek üzere" diyor.