Melek: Benim annem öldü...

Beyin kanaması geçirip ölen babaannesinin yanı başında bulunan üç yaşındaki Melek, "Annem öldü" diye sayıklıyor.

KONYA - Beyin kanaması geçirip ölen babaannesinin yanı başında bulunan üç yaşındaki Melek, "Annem öldü" diye sayıklıyor. Uzmanlar babaannesini annesi bilen Melek'in travma yaşadığını ve mutlaka psikolojik destek sağlanması gerektiğini belirtirken, küçük kızın cesetle baş başa kaç gün geçirdiği otopside anlaşılacak.
Konya'da üç yaşındaki torunuyla yaşayan 48 yaşındaki Havva Keskin, çarşamba akşamı komşularının ihbarıyla olay yerine gelen polis tarafından evinde ölü bulundu. Soruşturmayı yürüten savcılıktan, Keskin'den alınan doku örneğinin incelenmek üzere İstanbul'a gönderildiği, böylece babaannenin kaç gün önce öldüğünün kesin olarak anlaşılacağı belirtildi.
Konya polisi, komşuların kendilerine Havva Keskin'den üç-dört gündür haber alamadıklarını söylediğini açıkladı. Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi'nden uzman doktor Mehmet Gürel ise üç yaşındaki bir kız çocuğunun dört gün boyunca soğukta, aç ve susuz hayatta kalamayacağını öne sürdü. Gürel, Melek'in yaşadığı şoku da "Çocuk, tam anlamıyla anneye bağımlı olduğu dönemi yaşıyor. Bu dönemde annesini kaybetmesi psikolojik travmaya neden olur. Çocuğun kesinlikle psikolojik destek alması gerek" diye yorumladı.
Sekiz aylıkken babaanneye verilmiş
Anne-babası boşanan Melek, olayın ardından babasına verildi. Doktor kontrolünde Melek'in bademciklerinin şiştiği görüldü. Gece uyuyamadığı belirtilen küçük kızın sürekli "Annem öldü" dediği belirtildi. Üvey anne Atiye Keskin, baba Halil İbrahim Keskin ile evlendiğinde Melek'in henüz bir yaşında bile olmadığını ifade ederek, "Babaanne Melek'i çok seviyordu. Bakmayı çok istediği için Melek'i babaannesine verdik. Melek'i benim istememem söz konusu değil. Sekiz aylıktan beri babaannesini annesi biliyordu" dedi.