Melih Gökçek, Ankara için 'eşbaşkanlık' önerdi: Mansur Yavaş ve Muharrem İnce!

Melih Gökçek, Ankara için 'eşbaşkanlık' önerdi: Mansur Yavaş ve Muharrem İnce!
Melih Gökçek, Ankara için 'eşbaşkanlık' önerdi: Mansur Yavaş ve Muharrem İnce!
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek meydan okudu. Gökçek, Mansur Yavaş'ın CHP'den aday gösterileceği iddiaları üzerine "Mansur'la Muharremi birlikte gösterin söz itiraz etmeyeceğim" dedi.

Radikal.com.tr - CHP ’nin Ankara’da Mansur Yavaş’ı aday göstermeye hazırlanmasına Ankara Büyükşehir mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti ’nin adayı Melih Gökçek’ten ilginç bir tepki geldi. Gökçek açıklamasında Kemal Kılıçdaroğlu ’na yüklenerek “Ne hallere düştün sen, sana bir teklifim var” dedi ve CHP ile dalga geçer gibi bir açıklama yaptı.

İşte Melih Gökçek’in Twitter'da Mansur Yavaş yorumu:

Mansur'un CHP'ye iki ana şartı... Büyükşehir listesini ben yapacağım... Söylemlerime CHP karışamaz ve dayatma yapamaz... Ne hallere düştün KK…

CHP adayı solcumu olsun sağcımı, kafaları döndü. KK'ya teklifim büyükşehir belediye başkanlığına Mansur’la Muharremi birlikte seçim kuruluna bildirsin... Söz veriyorum seçim kuruluna itiraz etmeyeceğim ve AK Partiye itiraz ettirmemek için elimden geleni yapacağım.

CHP bu kıyağımı unutmasın. Seçilince belediyeyi bir gün Mansur, bir gün Muharrem idare eder. İkisi bir AK Parti adayı etmezse onu da bilemem…


  http://www.radikal.com.tr/1166439116643912

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Koz - sedaalcinar

  AKParti'nin bu adamı aday göstermesine aslında şaşırmıyorum ama acaba işin içinde şantaj var mı, sorusu da havada duruyor. Acaba Melih Gökçek'in elindeki koz nedir? Tarihi geçmiş makarnaları eşinin şirketinden alıp karneye bağladığı insanlara dağıtması marifet olamaz herhalde. Bütün vicdansızlar yapabilir bunu. Melih Gökçek'te başka bir şey var, çözemedim.

  Melih Gökçek - faruksyt

  Benim anlamadığım Ak Partiden neden ısrarla Melih Gökçek aday gösteriliyorki.Ak Parti kimi aday gösterse Melih Gökçek den daha fazla oy alır. Kadir Topbaş da Ak Parti adayı. Ustelik çok calışkan, belediyeciliği çok iyi bilen bir belediye başkanı. Kadir Topbaş hiçbir zaman topluma nifak tohumları sokan açıklamasına şahid olmadım. Üstelik alınan bir çok kararda halka soruyor, vatandaşın önerilerini de dikkate alıyor. Ankara adayı olsa yüzde ellinin üzerinde oy alırdı bu kesin. Bu arada Melih Gökçekin bu acıklaması chp ye gönül vermiş insanları aşağılayıcı tarzda bir uslüp. Bu kendisine bişey kazandırmaz. Aksine küçültür. Ayrıca Mansur Yavaş chp adayı gösterilirse eğer hem belediyecilikten beklentileri olanların, mhp oylarının bir kısmının ve chp oylarının tamamını alabilir. Böylece yüzde kırk civarı oyu chp alabilir. Ankara için yeni bir başlangıç olur.

  chp de adam yok - ölçer

  İst. dışardan,Ank,dışardan İzmir neyse bir garanti görünüyor.K.K.zaten çakma başkan ,zaten chp lilerde diyor biz adam değiliz çapulcuyuz.İp ten getir,olmadı Kp getir.Amerikadan Dervişi getir.o da olmadı Dhkp li getir. Zaten normal kişi ile işin olmaz aykırı adam bulun kendinize. Haaa noldu bedriyi,müjdatı,fazılı,leventi kullansana iyi puan getirirler.

  üsluba bakar mısınız... - adacayi

  laflara bak, mahalle delikanlısı. "onu da bilemem" filan... kavgayı kaybederken söylenen laflar bunlar. üste çıkmaya, üstte görünmeye çalışmalar... hiç yakışmıyorsun oraya. lisede dersi ekip bahçede gezen, racon kesip adam olduk zanneden, milletten haraç toplayan bir yeniyetmenin üslubu var sende. sana oy veren de bu üslubu sevenler ve hakedenler zaten.

  ne kömür ne makarna - azulgabor

  Geçen seçimi kıl payı önce alan Sn. Gökçek bu seçimi bir boy farkla kaybedecek. Dün Gökçek diyenler bugün sıkıldığını söylüyor. Twitter'daki takipçisi kadar oy alırsa öpsün başına koysun. Allah'tan doğalgazı torbaya koyup da dağıtamıyor. Sahi o kömürler kimlerden kaç paraya alındı? Ya da 2014'e girerken belediye otobüslerine kağıt parçalaryla neden biniliyor? Kim üretiyor o kağıt parçalarını?

  .. - isakent

  cehape umudu sağcı adaylara bağladı birde sosyalist partiyim demezmi!!..

  Olaya o açıdan bakıyorsan.. - yasinvur

  AKP belediye başkanlık seçimlerine bakanlarını aday gösteriyor.Kimin ne hale düştüğü ortada..