Melih Gökçek, Can Dündar'ı tehdit mi etti?

Melih Gökçek, Can Dündar'ı tehdit mi etti?
Melih Gökçek, Can Dündar'ı tehdit mi etti?
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ Ormanı'ndan geçirilmesi planlanan otobana karşı çıkan gazeteci Can Dündar'a; "ilk olayda peşine düşerim." dedi.

Radikal.com.tr  - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ Ormanı’ndan geçirilmesi planlanan Anadolu Bulvarı-Konya Yolu arasındaki bağlantı yolu için ağaçların kesilmesine karşı çıkan gazeteci Can Dündar'a; "Burada olacak olaylardan sorumlu olacaksın. ilk olayda peşine düşerim." dedi.

SABAHA KADAR ÇADIR NÖBETİ

Ağaçların kesilecek olmasına ve yolun kampüs içerisinden geçmesine tepki gösteren ODTÜ’lüler, yapılacak yol güzergahına direniş çadırları kurmuş, ilerleyen saatlerde polisin uyarıları sonucu çadırlar kaldırılırken ODTÜ'deki nöbet ise sabaha kadar devam etmişti.

ODTÜ'de orman için çadır nöbeti başlıyor


ODTÜ Ormanı için ortaya konulan duyarlılık sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinde de kendisini gösterdi ve medya ve siyaset camiasından birçok isim arasında hararetli polemikler yaşanmasına sebep oldu. Gökçek, ODTÜ'den geçmesi planlanan otoban projesine "Gezi Parkı'nda budanacak olan koruluksa, ODTÜ'nünkü harbi ormandır; geçmesi zordur biraz..." şeklinde attığı tweet ile tepki gösteren Dündar'ı şu sözlerle hedef gösterdi: "Şu anda insanları suça sevkettiğinin farkındasın değil mi? Türkiye de mahkemeler yerine çözümü kaba kuvvetten beklemek suçtur ve isyana teşviktir... Burada olacak olaylardan sorumlu olacaksın. ilk olayda peşine düşerim."

CANLI YAYINDA TARTIŞMAYA DAVET

Gökçek'in Dündar'ı canlı yayında tartışmaya davet etmesine usta gazeteci herhangi bir yanıt vermezken, Melih Gökçek ise; "Ne o Can Dündar, sesin kısıldı. Sen senelerin tecrübeli programcısı, bir belediye başkanıyla ekrana çıkmaktan korktun mu?" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/114779711477977

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Git artık! - icl

  Bu adamın nasıl iş yaptığının kayıtlarını bütün internet alemi paylaştı. Bir savcının bile gıkı çıkmıyor!

  KARŞI ÇIKMAK - HARAYDIN

  Kent içinde bir bütün araziden otoban geçirmek insanlık vahşetidir. Karşı çıkana tahammül edememek nasıl bir şeydir acaba. İnsanca yaşam için müslüman kentinde kişi başına 50m2 yeşil alan düşmelidir, bunda rekor 155m2dir. Müslüman bilir ki her canlı Allah'ı zikreder. İbadet ve zikirde kusurlu insanın birde canlıların zikrine engel olmaması ne kadar zavallılıktır. otoban demek 300 m sağa 300 m sola canlıya zarar vermek , canlıların zikrine engel olmaktır. Ey Gökçek müslüman inatçı ve hırslı olmaz. Bu yolun ihalesini Ortadoğuya ver ve arazinin altından geçirsinler. Yada kentsel dönüşüm diye bir şey var. Bu arazinin çevresinden yol geçirin. otobanı sağlı sollu 200 m ormanla çevirin ve ormanın arkasına üç sıra seyrek 33 katlı bina diktirerek orman ve otobana gidecek arazi imarını birleştirin böylece yol da bedavaya gelir. Bu otuz üç katın mevcut imar hakkını yüzde 50 verin kalanını satın bu otoban ve içinden geçecek metro tramvay bedavaya gelsin. ortadoğu içinden geçince bu şansınız da olmaz, sadece zikrullaha engel ve müslümana yakışmayan kibir hırs inat gösterisi.

  fazla - orkam_esas

  Melih kendini belediye başkanından da fazla bir yerde görmeye uğraşıyor. Megalomanisi tavan yaptı.

  Sen kendine bak... - citizen

  O koltuktan indiğin gün peşine düşecek değil, ardından yürüyen bir kişi bile bulamayacaksın...Sen ona bak bay Melih Gökçek...

  ... - r11

  Umarım ülkemiz en kısa zamanda melih gökçek isimli bu şahıstan ve temsilcisi olduğu karanlık zihniyetten kurtulur!

  Talanus gökcekus - makul

  BU İMG ve türleri bir nevi talancı haşare gibiler. Ormanı, tabiatı ne var ne yok yiyerek otoban ya da AVM diken bir tür canlı bunlar. Dolayısıyla Can Dündar gibi medeni bir türün yani insanın bir üyesini engel gördüklerinde tehdit etmeleri de beklenir. Yani bu Ankara vebasının Dündar'ı tehdit etmesi insanlığımızı hatırlatan da bir hadisedir. Bu nedenle Ankara'lıları insan türü yanında saf tutmaya çağıralım.

  MAHALLE KABADAYISI.. - Düzgün Baba

  Şu konuşma ve üslubunu görünce İstanbul'da yaşayan biri olarak Topbaş'ı zemzemle yıkanmış olarak görüyorum. Ankaralılar ne bulurlar , hangi icraatından dolayı seçerler anlayamıyorum. Deveyen diken gibi bir şey mi nedir , çözemedim.