Melih Gökçek: Cemaate yardım ettiğim doğrudur

Melih Gökçek: Cemaate yardım ettiğim doğrudur
Melih Gökçek: Cemaate yardım ettiğim doğrudur
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek CNN Türk'ün canlı yayınına katılarak Hande Fırat'ın sorularını cevapladı. Melih Gökçek, Bülent Arınç'ın "Ankara'yı parsel parsel sattı" iddiasına yanıt vererek "Paralel yapıya yardım ettiğim doğrudur" dedi.

Melih Gökçek, Bülent Arınç'ın kendisi için söylediği "Ankara'yı parsel parsel sattı" sözünü paralel yapı için söylediğini, Kemal Kılıçdaroğlu 'nun bu sözü çarpıttığını öne sürdü.

Ankara'da kim ne talepte bulunursa kararı belediye meclisinin vereceğini söyleyen Melih Gökçek, tek itiraz mercinin idari mahkemeler olduğunu belirtti.

Arınç'a cevap vermemek konusunda Başbakan'a söz verdiğini hatırlatan Gökçek "Paralel yapıya yardım ettiğim doğrudur" dedi.

TRAFİĞE ENGEL DEĞİLSE OKULLARI YAPARIZ

Belediye Başkanlığına 1994'te başladığını söyleyen Gökçek, "Bize okul ve hastane talebi gelirse trafiğe engel değilse kabul ederiz" dedi. Gökçek şöyle devam etti:

"Bunun için teklif kimden teklif gelirse gelsin kabul ettim. Biz herkese aynı davranırız. Hastane için geldiklerinde veririz. Ben veriyorum diyelim peki CHP 'liler buna ne diyor? Bu kararlar MHP , CHP ve Ak Parti'nin oy birliğiyle geçmiş. Suç mu işlediler şimdi? Arınç seçimden sonra konuşursa cevap veririz. Sadece paralel yapıya değil kim okul yapmak isterse kabul ettik. Cemaate destek verirken hayır yaptığımızı düşünüyorduk, hata yaptık. 17 tane oy birliğiyle geçen karar var. Şimdi de paralel yapının isteklerine tam tersine reddediyorsunuz deniyor. Şu anda ben onların vatana ihanet ettiklerine inandığım için bunu engellemeye çalışıyorum. Eğitimi bu hale getiren bir yapıya kalkıp bugün yardım etmek vatana ihanet anlamına gelmez mi?”

PARALEL YAPI CHP’Yİ ESİR ALDI

Sözlerine devam eden Gökçek şöyle konuştu; “Bu paralel yapı şu anda CHP'yi esir alıyor. MHP'ye sızmaya çalışıyor. HDP ile de görüşmeleri var. Şu anda paralel yapı bütün Türkiye'de bir taksimat yaptı. Güneydoğu'da HDP'ye verecekler. Başbakan adayları da belli: Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu..."