Melih Gökçek ODTÜ'nün kapısına dayandı

Melih Gökçek ODTÜ'nün kapısına dayandı
Melih Gökçek ODTÜ'nün kapısına dayandı
Anadolu Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlayacak yol projesiyle ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "ODTÜ'nün kapısına dayandık" dedi. Gökçek, ODTÜ yönetiminin projeyi kabul ettiği halde resmi tasdiki vermediğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Anadolu Bulvarı’nın devamı olan ve ODTÜ arazisinden geçen projeyle ilgili olarak ODTÜ’nün kapısına dayandıklarını söyledi.

Gökçek, Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası tarafından düzenlenen ve yaklaşık 2 bin şoför esnafının yer aldığı iftar yemeğine katıldı. Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani’nin ev sahipliğinde Altınpark ANFA-B salonunda düzenlenen yemeğe Gökçek’in yanısıra, milletvekilleri, bürokratlar ve minibüs esnafı katıldı. Yemek sonrası, Başkent yollarına ilişkin yapılan çalışmaları anlatan Gökçek, ODTÜ içerisinden geçecek olan ve Anadolu Bulvarı’nı Konya Yolu ve Dikmen’e bağlayacak olan yol projesinden bahsetti.

RESMİ TASDİKİ VERMEDİLER
Bulvar çalışmalarının hızla devam ettiğini ve çalışmaların ODTÜ sınırlarına ulaştağını belirten Gökçek, “ODTÜ’nün kapısına dayandık. ODTÜ’ye tam 27 tane proje sunduk. 27’incisini zorla kabul ettirdik. Kabul ettiklerini söyledikleri halde halen resmi tasdiki vermediler. Öğrenciler karşı koyuyormuş. Bakalım nasıl yapacağız, biz başladık inşaata ve kapıya dayandık. Bu yol ile kesinlikle ODTÜ’yü rahatsız etmiyoruz” diye konuştu. Yol planının Murat Karayalçın döneminde hazırlandığı ancak şu anda kendisi tarafından yapıldığı için karşı çıkıldığını savunan Gökçek, “Şu anda büyük kısmı yapılıyor. ODTÜ’de sıkıntı çıkmazsa Allah’ın izniyle yıl sonuna kadar hizmete girecek ve trafik yükünü ciddi anlamda alacak” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/114432111443217

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yol meselesi - ogusguven

  Bu yolun ODTÜ kısmı tünel olacak. Ne ODTÜ yönetiminden ne de öğrencilerden büyük bir itiraz yok. Yerinde gördüğüm kadarıyla yolun Yüzüncüyıl semtinden geçen kısmı biraz sıkıntılı ki oranın da ODTÜ'ye düşen bir tarafı yok, fazla bir tepki de yok. Şimdi herşey çözülmüş, bütün anlaşmalar mutabakat sağlanmışken tutup böyle saldırgan bir laf edersen tepki yaratırsın, eylemler başlatırsın. Bunu görmek bu kadar mı zor? Eylem olsun da ODTÜ Ankara'nın trafik sorununu çözdürtmüyor propogandası yapmak için taciz lafları, bunu yemeyin...

  ... - qerejdax

  Allahim böyle sey mi olur ya? Üniversite arazisinden nasil yol gecilir. Bir de ögrenciler karsi cikiyormus. Tabikii de karsi cikmalari lazim. Kim karsi cikacak ki baska? Üniversite kabul etmiyorsa nasil kapisina dayanirsin? Ileride yol baska üniversiteler üzerinden gecerse hic sasirmayin.

  zavallı uğraşlar - rainsofcastamere

  27 gereksiz proje hazırlayıp, "trafiği hafifletecek" gibi cümlelerle süsleyip "zorladık kabul ettirdik kapılara dayandık giriyoruz!" diyerek egosunu tatmin edeceğine, yaklaşık 15 yıldır bitmeyen, bitemeyen metro projelerine el atarsa çok daha hayırlı olacagına eminim.lunaparkla twitterla yürümez bu işler.

  Nöbetçi başgan - Pe@ce

  Ancak kapısına dayanırsın zaten; içine ne öğrenciyken girebilecek kapasiten vardı ne de şimdi o kapasite mevcut! Sen git ancak twitter'da dünya sıralamasına oyna başgan!!

  ... - hale

  twitterın dışında da yaşam belirtisi gösterdi. ben sanal biri olduğunu düşünmeye başlamıştım

  oddünün tırnağı olmassın olamayacaksın. - demlicay2011

  ankara sana yetmedi mi? ankara gücü beyaz tv sanan yetmedi mi? daha fazlasını alamayacaksın. avrupanın bilimiyle refah yaşayıp her fırsatta küfür ettiğin diyarlar riyakarlığını gösteriyor zaten. git mısıra git pakistana seni beklyor oralar.

  İş bilmezlik - anna

  Bürokrasinin kolu bacağı kırıktır kabul ama bu kadar da olmaz. Bir de ODTÜ yönetimine suç buluyorlar, ne biçim bir saçmalık. Projeye başlamadan önce yolun geçeceği tüm arsaların mülk sahiplerinin rızası gerekmez mi? Devlet eliyle yapılan bir emri vaki izliyoruz resmen.