Melih Gökçek, Zaytung haberini gerçek sandı!

Melih Gökçek, Zaytung haberini gerçek sandı!
Melih Gökçek, Zaytung haberini gerçek sandı!
Güncel konularla ilgili mizahi haberlerin paylaşıldığı Zaytung internet sitesindeki haberi gerçek sanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, bu haberi Twitter'daki takipçileri ile paylaştığı iddia edildi!

Radikal.com.tr - Melih Gökçek'in, Zaytung'da yayınlanan mizahi bir haberi gerçek sanarak, “Gezi Parkı’ndaki marjinal örgütlerin çadırlarından çıkan vahşet planları” adı altında paylaşımlarda bulunduğu öne sürüldü.

Söz konusu sitede yayınlanan haberde, direnişçilerin çadırlarından 'Atom bombasının nasıl yapıldığını' anlatan dökümanların çıktığı söyleniyordu. Yaptığı paylaşımı desteklemek amacıyla atom bombası planlarının yer aldığı eski bir gazete sayfasını delil olarak gösterdiği iddia edilen  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gezi Parkı’ndaki 'marjinal grupların' çadırlarında atom bombası hazırlığı yaptığına gerçekten inanmış görünüyordu...

İddiaya göre, bir süre sonra yaptığı hatanın farkına varan Gökçek, paylaşmış olduğu tweet'i hemen silme yoluna gitti ancak işten geçmişti. Gökçek'in attığı tweet'in ekran görüntülerini alan takipçileri sayesinde olay, oldukça kısa süre içerisinde sosyal medyada da yayıldı. Gökçek, aslında Zaytung'un ağına düşen ilk siyasetçi değil.

'HANGİ ŞEREFSİZ UYDURDU O TWEETİ'

Önceki günlerde de Zaytung haberlerini ciddiye alan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu sosyal medyada paylaşılan bir haberin doğruluğunu araştırmadan provokatör olduğunu iddia ederek Zaytung'un haberlerini değerlendirmeye almıştı. Konuyla ilgili yine Twitter'dan bu tarz bir paylaşımda bulunduğu iddiasını yalanlayan Gökçek ise, 'Hangi şerefsiz uydurdu o tweeti!' diyerek duruma tepkisini gösterdi. Söz konusu tweet'in gerçekliği doğrulanamasa da, sosyal medyada günün en çok konuşulan konularından biri olmasına engel olmadı.


  http://www.radikal.com.tr/1137951113795117

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  görevini layıkıyla yapsın.. - tanriya serenad

  gerçek hayatı bırakıp sanal alemde cirit atan siyasetçiden ne beklenir ki.!! adam olsun da sosyal medyayı bırakıp işini iyi bir şekilde yapsın ve hizmet götürsün insanlara. internet başında bu kadar fazla zaman geçirmeye hakkı yok onun..

  Yildirim Akbulut - bsdetector581

  Yildirim Akbulut'a vaktiyle fazla yuklenmisiz. Baskent belediye baskani yaninda Einstein kalir.

  Haberi kaldırmanız lazım. - baytuni

  Yetkililer bir önceki mesajım yeterince anlaşılamadı herhalde. Resime dikkatlice bakın. "Sil" butonu sadece tweeti atan kişinin ekranında çıkar. Ya Melih Gökçek kendine komplo kuruyor ya da bu fotomontaj. Sizin gibi habercilerin bunu yakalaması lazımdı.

  bu haber yalan - baytuni

  Bu haber yalan arkadaşlar.Bari sen yapma bunu radikal. Çeşitli haber sitelerinde çıktı. Resimdeki sil butonu sadece tweetleyen kişinin ekranında çıkar. Hazırlayan arkadaş montaj yapmış. Melih Gökçek'i komik duruma düşürmek için böyle yalanlara gerek yok zaten bir sürü gerçeküstü ama gerçek tweeti var.

  NEREYİ İŞARET EDİYOR - pispor

  sayın başkan herkesin gideceği yer zaten orası işaret etmene ne gerek

  Kimyasala, tomaya eyvallah ama ... - mavi ve beyaz

  Melih Gökçek mi haaa eveet şimdi hatırladım.Keşke hatırlamaz olaydım .

  Adam haklı... - okur88

  UYANIN UYANIN. Bu provokatörlerin arkasındaki dış güçler her şeyi yaptırır. Şimdi de o pislik yuvası çadırlarda atom bombası yapmışlar. Yapılan atom bombası ile bir türbanlı kardeşimiz yaralandı, komşular patlama sesinden dolayı rahatsız oldu. Hayır ne hakkınız var atom bombasıyla komşuları rahatsız etmeye?? Aldığım duyumlara göre de polise ATOM BOMBASIYLA saldırılmış... Birçok polisimiz şu an yaralı. Bunlar ahlaksız mucitlerdir. (Şaka şaka :D).