Melih Gökçek'e fotoğraflı 'balıkadam' yanıtı

Melih Gökçek'e fotoğraflı 'balıkadam' yanıtı
Melih Gökçek'e fotoğraflı 'balıkadam' yanıtı
Hürriyet'ten Banu Şen'in görüştüğü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 'balıkadam'lı mesajlarına bir fotoğrafla yanıt verdi.

16 Haziran 2011’de Ankara ’da aniden bastıran yağmur ve dolu hayatı felç etti. Çetin Emeç Bulvarı üzerindeki altgeçidi su basması nedeniyle 3 araç mahsur kaldı. Balıkadamlar altgeçitte kurtarma çalışması başlattı. Bugün benzer bir durum İzmir'de yaşandı. Yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su basarken, iletişimde aksaklıklar yaşandı, yollar göle döndü, dereler taştı, vatandaşlar isyan etti. Ankara Büyükşehir Belediye Melih Gökçek, Twitter'dan CHP 'yi 'balıkadam' göndermesiyle eleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da cevabı gecikmedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter’da yazdığı “İzmir’e balık adam gönderilim mi” mesajı Twitter ve Facebook’u karıştırdı. Çarşamba günü yapılacak EXPO 2020 oylaması için Paris’te bulunan ve delege ülkelerle ikili görüşmeler yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Gökçek’e mesaj gönderdi. 

Kocaoğlu, Şen'e şunları söyledi: “İzmir, özellikle denizin yükselmesi nedeniyle olağanüstü bir gün yaşadı. Böyle bir afet üzerinden prim yapmaya ve karşı tarafı karalamaya çalışmayı, bir meslektaşıma yakıştıramadım. Yerel yöneticiler kendi işine bakmalı. Ama laf söylemekse, elbette bizim de Sayın Gökçek’e söyleyeceğimiz çok şey var. Balıkadam kullanmayı Melih Bey bizden çok daha iyi bilir. Çok değil 2 yıl önce, Çetin Emeç Bulvarı’ndaki alt geçitte araçlar ve vatandaşlar 6-7 metre suda mahsur kalmadı mı? Orada balık adamlar görev yapmadı mı? Ama biz o gün tek bir kelime konuşmadık. ‘Afettir, olabilir’ dedik. Elbette yoğurt yiyiş tarzımız çok farklı. Ancak küresel ısınmanın etkisini giderek artırdığı bir dönemde böyle iddialı laflar etmemek lazım. Son bir ay içinde çeşitli Avrupa kentlerinde yaşanan sel görüntüleri hâlâ hafızalarda.”


  http://www.radikal.com.tr/116286211628629

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Seviyesiz restleşme - garigan

  Gökçek'i kötü göstermeniz sizin iyi oldugunuzun kanıtı degildir sayın Kocaoğlu.En iyi ihtimalle daha az kötüsünüzdür ama kötüsünüzdür yine.Gökçek'in oyununa gelip onun tarzında davranmanız hiç şık olmadı.İzmir'e yağmur yağınca ne oldugunu biliyoruz' bunu Gökçek'ten ögrenecek degiliz.Çözüme odaklanmanız daha yerinde bir davranış olur.

  Melih - Bahia

  Bu kadar seviyesiz ve simarik bir kisi nasil da yillarca Belediye Baskanligi yapiyor anlamiyorum. Adam cocuk gibi devamli makaminin ciddiyetine yakismayan tweet'ler atiyor. Televizyonda, gazetelerde meydan okumalar vs. vs. Zaten Turkiye'de genelde siyaset dili cok cig ve kaba.

  değişme yok - ekber35

  18 senedir izmir de yaşayan biri olarak ne denmesi gerekiyor cidden utanıyorum.Sen bir belediye başkanısın bilmem kaç senedir aynı yerdesin ve bu sorun hiç bitmedi.Bir ülkenin 3. büyük şehrinden bahsediyoruz bu ne rezalettir sayın kocaoğlu.Bir değil iki değil üç değil.Daha bir iki senelik alt geçitler nasıl su altında kalıyor.Yazıktır harcadığınız malzemeye.Başkasına laf yetiştireceğine biraz görünürde iş yap.Kaldırım taşı değiştireceğine şu alt yapıya bir önem ver.Bunu yapmak çok mu zor.Yazıktır orada yaşayan bizlere,her yağmur yağdığında acaba sel kalktı mı endişesiyle insanları paranoyak ettiniz.Ya bırakın gidin yada başkalarına fırsat tanıyın...

  Gökçek bunu herzaman yapti, sonuncusuda olmayacak.. - baizzet1925_379

  Kocaoglu`nun derdi vatandasa hizmet vermek. Gökçek rant pesinde oldugu için saldirmak onun havasi suyu gibi.Ogluna bir bakin,Erdogan`dan veya diger AK partililerden bir fakinin olmadigini göreceksiniz.

  al birini vur ötekine - ctrlaltdelete

  Tencere dibin kara seninki benden kara.

  Geçidin adı... - agayabeles

  Geçitlere isim verme adeti nereden geldi bilmiyorum ama açıldığında çok sükse yapacağını zannetmişti göLçek paşa... "70 Günde Bitirdik" diye böbürleniyordu. Ankara'nın en çok kaza yaşanan yerlerinden biri. Saçma sapan viraj açıları, utanmadan koydukları 30 km tabelası vs ile bu alt geçidin adı 70 yıl çilesi olmalıydı...

  seviyesis lise ogrencisi - Tekin-11

  seviyesiz lise ogrencisi gibi dilin lak lak ederse olacagi budur. gecmis olsun diyecegine chp li olduklari icin nefretlik kusuyor. Allah akil ezan versin bugibilere.