Melih Gökçek'e fotoğraflı 'balıkadam' yanıtı

Melih Gökçek'e fotoğraflı 'balıkadam' yanıtı
Melih Gökçek'e fotoğraflı 'balıkadam' yanıtı
Hürriyet'ten Banu Şen'in görüştüğü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 'balıkadam'lı mesajlarına bir fotoğrafla yanıt verdi.

16 Haziran 2011’de Ankara ’da aniden bastıran yağmur ve dolu hayatı felç etti. Çetin Emeç Bulvarı üzerindeki altgeçidi su basması nedeniyle 3 araç mahsur kaldı. Balıkadamlar altgeçitte kurtarma çalışması başlattı. Bugün benzer bir durum İzmir'de yaşandı. Yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su basarken, iletişimde aksaklıklar yaşandı, yollar göle döndü, dereler taştı, vatandaşlar isyan etti. Ankara Büyükşehir Belediye Melih Gökçek, Twitter'dan CHP 'yi 'balıkadam' göndermesiyle eleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da cevabı gecikmedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter’da yazdığı “İzmir’e balık adam gönderilim mi” mesajı Twitter ve Facebook’u karıştırdı. Çarşamba günü yapılacak EXPO 2020 oylaması için Paris’te bulunan ve delege ülkelerle ikili görüşmeler yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Gökçek’e mesaj gönderdi. 

Kocaoğlu, Şen'e şunları söyledi: “İzmir, özellikle denizin yükselmesi nedeniyle olağanüstü bir gün yaşadı. Böyle bir afet üzerinden prim yapmaya ve karşı tarafı karalamaya çalışmayı, bir meslektaşıma yakıştıramadım. Yerel yöneticiler kendi işine bakmalı. Ama laf söylemekse, elbette bizim de Sayın Gökçek’e söyleyeceğimiz çok şey var. Balıkadam kullanmayı Melih Bey bizden çok daha iyi bilir. Çok değil 2 yıl önce, Çetin Emeç Bulvarı’ndaki alt geçitte araçlar ve vatandaşlar 6-7 metre suda mahsur kalmadı mı? Orada balık adamlar görev yapmadı mı? Ama biz o gün tek bir kelime konuşmadık. ‘Afettir, olabilir’ dedik. Elbette yoğurt yiyiş tarzımız çok farklı. Ancak küresel ısınmanın etkisini giderek artırdığı bir dönemde böyle iddialı laflar etmemek lazım. Son bir ay içinde çeşitli Avrupa kentlerinde yaşanan sel görüntüleri hâlâ hafızalarda.”