Melih Gökçek'e 'hakaret' cezası

Melih Gökçek'e 'hakaret' cezası
Melih Gökçek'e 'hakaret' cezası
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle TMMOB Şehir Plancıları Odası Genel Başkanı Necati Uyar'ın açtığı '1 kuruşluk' tazminat davasında' tazminat ödemeye mahkum edildi.


Şehir Plancıları Odası tarafından ‘Dikmen Vadisi Son Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı 1/5000 Ölçekli ve 1/1000 Ölçekli İmar Planları’ hakkında açılan davada 2012 yılı şubat ayında yürütmeyi durdurma kararı verilmişti. Gökçek bu kararın ardından ‘Şehir Plancıları Odasına ben samanlık peyzajı bile çizdirmem’ demişti. Bunun üzerine Uyar da Gökçek hakkında kendisine yayın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle 1 kuruşluk tazminat davası açmıştı. Davayı kazanan Uyar, “Alınan kararla, yirmi yıl süren başarısızlığını ve yarattığı talan düzenini gizlemek için, halkına gerçekleri söylemek yerine yanıltarak uyutmayı, Ankara kentinin ve Ankaralıların haklarını savunan kesimlere karşı hırçınlaşmayı ve hakareti tercih eden İ. Melih Gökçek`in bu yaklaşımına karşı belirlediğimiz değer, yargı tarafından da tescil edilmiştir” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/115850911585094

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hak edilmiş ceza - Marlene

  i. Melih Gökçek tam da hak ettiği cezayı almış.

  ÇOK AĞIR BİR BEDEL - pispor

  Şimdi maddi olarak bir kuruş ama aslında bu kişinin değeridir yani bir kuruş etmeyen değer Melih bey bu oldukça ağır bir ceza eskiden bize zengin züppeler paran kadar konuş sen bir kuruş etmezsin diye

  Ne kadar zenginsen o kadar tazminat. - pinhan

  Çünkü biri size hakaret ettiğinde ondan istediğiniz tazminatın yarısını teminat olarak devletin hesabına yatırmak durumundasınız. Bu durumda fakir fukaraya sövmek serbest. Böyledir adalet sistemimiz de.

  Ederi bu kadar mı? - testereci

  "1 Kuruş" bayağı anlamlı bir değer ama, Gökçek bunu anlayamaz..