Melih Gökçek'ten otobüs faciasıyla ilgili açıklama

Melih Gökçek'ten otobüs faciasıyla ilgili açıklama
Melih Gökçek'ten otobüs faciasıyla ilgili açıklama
Ankara Dikimevi'nde 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan otobüs kazasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten açıklama geldi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyleyen Gökçek, "8 yıllık tecrübesi olan bir EGO otobüs şoförünün böyle bir kaza yapmasının nedeni bilirkişilerin yaptığı inceleme neticesinde ortaya çıkacak" dedi.

RADİKAL-  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dikimevi'ndeki trafik kazasına ilişkin savcılık, bilirkişi ve EGO yetkililerinin araştırmalara devam ettiğini bildirdi.

Büyükşehir Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamada, Gökçek'in Twitter hesabından, 12 kişinin hayatını kaybettiği, yaralananların olduğu EGO otobüsünün yol açtığı kazaya ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu belirtildi.

Kazanın kendilerini derin üzüntüye soktuğunu aktaran Gökçek, 8 yıllık tecrübesi olan bir EGO otobüs şoförünün böyle bir kaza yapmasının nedeninin, bilirkişilerin yaptığı inceleme neticesinde ortaya çıkacağını kaydetti.

Ankara'da otobüs durağa daldı, çok sayıda ölü ve yaralı var


Olayın meydana geliş nedenine ilişkin savcılık, bilirkişi ve EGO yetkililerinin araştırmalara devam ettiğini vurgulayan Gökçek, şu paylaşımları yaptı:

Vefat eden hemşehrilerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı kardeşlerimize Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Tekrar ifade etmek istiyoruz ki üzüntümüz çok büyüktür. Şu anda kazaya karışan otobüs emniyet otoparkına çekilmiş olup, araç içi ve araç dışı kamera görüntüleri resmi bilirkişiler ve savcılık tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Olayı yakinen takip etmeye devam ediyoruz. Kazanın nedeni, bilirkişilerin yaptığı inceleme neticesinde ortaya çıkacaktır. Vefat edenlerin aileleriyle yaralıların ailelerine Büyükşehir Belediyesi ve EGO olarak maddi ve manevi destek olmak zorunda olduğumuzun şuurundayız. Elbette giden gelmiyor ve üzüntü ortadan kalkmıyor ama gücümüz ne kadar yeterse ailelerin acısına ortak olmak görevimiz.

(AA)