Melike Hasefe uğurlandı

Bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeniyle önceki gün vefat eden eski İstanbul Milletvekili Melike Tugay Hasefe, İstanbul'da düzenlenen devlet töreniyle toprağa verildi.

İSTANBUL - Bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeniyle önceki gün vefat eden eski İstanbul Milletvekili Melike Tugay Hasefe, İstanbul'da düzenlenen devlet töreniyle toprağa verildi.
Hasefe'nin cenazesi için Teşvikiye Camii'nde düzenlenen törene ailesinin yanı sıra eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, eşi Berna Yılmaz, merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal, eski bakanlardan Cavit Kavak, Nevzat Ayaz, Kutlu Aktaş, merhum işadamı Sakıp Sabancı'nın
eşi Türkan Sabancı, sanatçılar Ekrem Bora, Hadi Çaman ve işadamı Yılmaz Ulusoy'un da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Hasefe'nin Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi, öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. İstanbul'da 1933 yılında doğan Melike Tugay Hasefe, 19. dönem ANAP İstanbul Milletvekili olarak Parlamento'da görev yapmıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7422967422960

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.