Melike Koçak Notre Dame de Sion'a açtığı işe iade davasını kazandı

Melike Koçak Notre Dame de Sion'a açtığı işe iade davasını kazandı
Melike Koçak Notre Dame de Sion'a açtığı işe iade davasını kazandı
Öğrencilerin çıkardığı fanzin nedeniyle işten çıkarılan edebiyat öğretmeni Melike Koçak, Notre Dame de Sion Lisesi'ne açtığı işe iade davasını ilk celsede kazandı. 

RADİKAL- Bianet’in haberine göre; Notre Dame de Sion Lisesi’nin (NDS) öğrencilerinin çıkarttığı fanzin nedeniyle işten çıkarttı Edebiyat Öğretmeni Melike Koçak, açtığı işe iade davasını ilk celsede kazandı.

İstanbul 16. İş Mahkemesi’nde görülen davada Koçak’ın 10 gün içerisinde işe başvurması durumunda işe alınmasına ve 4 aylık brüt ücret kadar tazminat ödenmesine karar verildi.

Melike Koçak NDS öğrencilerinin Tavuşkuşu Fanzin adlı bir dergi çıkartması ve dergide Kadın Cinayetleri Politiktir konusunu işlemesi nedeniyle işten çıkarılmıştı.

Öğrenciler dergilerini sansürlenmesini istemedikleri için okulda basmadıklarını; dergideki yazıların okulla ve öğretmenleriyle bir ilgisinin olmadığını açıklamıştı.

NDS’den yapılan açıklamada ise “Kadına şiddet gibi bir konuda öğrenciyi hassaslaştırmak önemli ama bunu çok dikkatli yapmak lazım, burada dozaj kaçmış" denilmişti.

Notre Dame De Sion: Dozaj kaçınca Melike öğretmeni işten çıkardık!

Notre Dame De Sion'da öğrenciler yazdı, öğretmen kovuldu!