Melis için aranan ilik bulundu

Melis için aranan ilik bulundu
Melis için aranan ilik bulundu
Yüzlerce belki binlerce insan onun için seferber oldu. Kan örnekleri verildi, kampanyalar düzenlendi. Daha önce ilik bulundu haberi geldi ancak hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Ve işte şimdi o beklenen umutlu, mutlu haber bu kez geldi... Melis'e ilik bulundu.

 

İZMİR - İzmir’de yaşayan, Sevil-Bahadır Akbaş’ın kızları 7 yaşındaki Melis’e, 4.5 yaşındayken lösemi teşhisi konuldu. 2,5 yıl süren tedavinin ardından hastalığı nüks eden küçük Melis için sosyal medyada seferberlik ilan edildi. Melis için Dünya Kemik İliği Bankası'ndan ilik aranırken, Türkiye 'de de birçok bağış yapıldı.

"NE OLUR DUA EDİN"
Daha önce bulunan donorün bilgilerinin açıklanmasıyla listeden düştüğü gerekçesiyle nereden ve kime ait olduğu gibi bilgiler paylaşılmayacağını aktaran Melis’in yakınları sadece herkesten dua etmelerini beklediklerini söyledi.

HABERİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE VERDİ
Heyecandan tansiyonu çıkan anne Sevil Akbaş, mutlu haberi hürriyet.com.tr'ye gözyaşları içinde verdi. Anne Akbaş, “Daha önce Almanya ’dan bulunan bağışçının bilgileri paylaşıldığı gerekçesiyle düşmüştü. Ne olur bu kez herkesten rica ediyorum. Çok yüksek ihtimali olan bir duyumu aldık. Sadece dua edin. Herkesin duasını bekliyoruz. Şu an o kadar stres yaptım ki tansiyonum çıktı. Kuvvetli bir ihtimal olduğu duyumunu aldık. Ne olur herkes sadece dua etsin” dedi.