Memeler yine sorun!

Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) 178 hattına geçen yıl şikâyet edilen ve psikologlara tartışma konusu çıkaran 'sütaş ineğinin memeleri' reklamı, tekrar şikâyet konusu oldu.

ANKARA - Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) 178 hattına geçen yıl şikâyet edilen ve psikologlara tartışma konusu çıkaran 'sütaş ineğinin memeleri' reklamı, tekrar şikâyet konusu oldu. Bir başka izleyici de, paranın sokağa düştüğü reklam için "Türk parası lağıma düşmez" diye başvurdu.
'Şaka'lar ilk sırada
Şikâyetler arasında evlendirme ve şaka programları ile reklamlar, ilk sırayı aldı. Vatandaşlar şaka olsun diye kör ve sağır kişilerle dalga geçildiğini savunurken, kozmetik reklamında kadının çıplak görünmesi de rahatsızlıklar arasındaydı.
Malatya'da yayımlanan bir yerel kanaldaki çocuk programlarında Hıristiyanlık propogandası yapıldığı, Show TV'deki 'Gel Yeniden' programında sunucu Aydın'ın 'yapçez, etçez' sözleri de yoğun
eleştiri aldı. Yılbaşı günü yapılan eğlenceler de, Endonezya'daki dep -rem nedeniyle kınandı.
RTÜK'ün 178 hattına geçtiğimiz yıl da eleştiri konusu yapılan ve psikologlara tartışma konusu yaratan 'sütaş ineğinin memeleri', yeniden gündeme geldi. Bir izleyici, "Gol atan ineğin göğüsleri gözüküyor, bundan şikâyetçiyim" dedi.
Türk parasının bir kişinin cebinden düşüp lağım çukuruna girdiği banka reklamı da, "Türk parası lağıma düşemez" eleştirisi aldı.
Bir televizyon ise kazanılan hediyeyi vermemekle suçlandı.
Siyasi şikâyetler
RTÜK'e sık sık yapılan siyasi şikâyetler arasında 'Başbakan Tayyip Erdoğan'a yılan denmesi yer aldı.
Televizyon ve radyolardaki falcılık ve büyücülük konularında yapılan yayınlar da 'Atatürk ilke ve inkilaplarına aykırılık' gerekçe gösterilerek eleştirildi.


    http://www.radikal.com.tr/7353937353930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.