Memet Ali Alabora hakkında takipsizlik kararı

Memet Ali Alabora hakkında takipsizlik kararı
Memet Ali Alabora hakkında takipsizlik kararı
Gezi olayları sırasında attığı bir tweet nedeniyle hakkında pek çok soruşturma açılan Memet Ali Alabora hakkında bir soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Gezi Parkı olayları sırasında attığı 'Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel' mesajıyla gündeme oturan Memet Ali Alabora hakkında " suç işlemeye alenen tahrik etme" suçundan başlatılan soruşturmalardan birinde takipsizlik çıktı.

Akşam gazetesinden Hilal Yıldırım’ın haberine göre Alabora'nın tweeti üzerine pek çok vatandaş İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet dilekçeleri gönderdi. Dilekçeler doğrultusunda oyuncu hakkında birden fazla savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Alabora hakkında Gaziantep'te yaşayan Mikail Kılıç tarafından yapılan suç duyurusu üzerine TCK 214. madde gereğince "suç işlemeye alenen tahrik etme" suçundan başlattılan ilk soruşturmaya takipsizlik kararı verildi.

Kararda, Alabora'nın üzerine atılan 'suç işlemeye alenen tahrik etme' suçunu attığı tweet ile işlemesinin mümkün olmadığı ve yine tweetin söz konusu suçu işlenmesi için elverişli olmadığı vurgulandı. Kararda, eylemde suç işlenmesi için tahrik içerikli söz bulunmadığı kaydedildi.

Alabora hakkında yine "suç işlemeye alenen tahrik etme" suçundan farklı savcılık tarafından yürütülen bir başka soruşturma ise hala devam ediyor.

'Memet Ali Alabora'ya ölüm fermanı çıkarıldı' iddiası

Memet Ali Alabora'ya polis koruması

Alabora: 'Yeni Şafak'ı sorumlu gazeteciliğe davet ediyorum!'


  http://www.radikal.com.tr/115049311504934

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hahhh - raddkal

  Bir ayağını kaydırsalardı da kurtulsalardı artık.

  Kuşkulu Mümin... - serseriser

  Tek cümlelik twit ile vatanın, milletin, devletin birlik ve beraberliğini bozup galibiyet golünü atan Mehmet Ali Barcelona'dan transfer teklifi aldı... Mehmet Ali'nin astronomik teklifi reddetmesi üzerine şaşkına dönen Barcelona Başkanı Sandro Rosell'e de "Mesele para değil arkadaş, sen hala anlamadın mı" demesi bir vatansever olarak ülkem adına beni tekrar kuşkuya düşürmüştür... Davacıyım...

  SAÇMALIK TCK 214 - pispor

  ya bunun neresinde suç unsuru var "mesele gezi değil arkadaş demiş hadi gel" savcılık bunu hangi mantıkla suç olarak kabul edebiliyor resmen saçmalık resmen öküz altında buzağı arama siz önüne geleni böyle saçmalıklar ile suçlar mahkum ederseniz Allah aşkına hangi halkı yöneteceksiniz sokakta dışarda halk kalmaz hepsini içeri tıkamak gerek

  kim? - vforvatandas

  Gaziantep 'te yaşayan Mikail Kılıç kimdir? neden bu davayı açmıştır? sade bir vatandaş mıdır? yoksa birileri ona böyle bir dava açmasını mı söylemiştir?