'Memet Ali Alabora'ya ölüm fermanı çıkarıldı' iddiası

'Memet Ali Alabora'ya ölüm fermanı çıkarıldı' iddiası
'Memet Ali Alabora'ya ölüm fermanı çıkarıldı' iddiası
Yazar İsmail Nacar, Gezi Parkı eylemleri sırasında hedef gösterilen tiyatro oyuncusu Memet Ali Alabora için 'ölüm fermanı çıkarıldığını' iddia etti.

Kamuoyunda “İslamcı yazar ” olarak tanınan İsmail Nacar, Gezi Parkı eylemleri sırasında hedef gösterilen tiyatro oyuncusu Memet Ali Alabora için “bazı odaklarca ölüm fermanı çıkarıldığı” iddiasında bulundu.

Nacar, “5 Haziran 1993’te Cumhuriyet’ten Aziz Nesin için uyarı yaptım, 2 Temmuz Sivas olayları yaşandı. Şimdi aynı uyarıyı Memet Ali Alabora için yapıyorum” dedi.

Nacar, Cumhuriyet gazetesine yaptığı değerlendirmede, “ Türkiye ’nin kaosa sürüklenmesi için senaryolar kurulduğu, yabancı servislerin de bu komploda yer aldığı” iddialarını gündeme getirdi.

Nacar, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Gezi Parkı protestolarıyla masum bir şekilde başlayan gösterilerin ardından Türkiye için yine kaos senaryoları gündeme gelmiş durumda. Bunu kamuoyunu, gelişmeleri izleyen deneyimli biri olarak görüyorum. 5 Haziran 1993 tarihinde Cumhuriyet gazetesinde yer alan demecimde ‘Aziz Nesin için ölüm fermanı çıkarıldığını’ söylemiştim. Yaklaşık iki ay sonra 2 Temmuz’da Sivas’ta yaşanan olayları herkes hatırlar. Şimdi Mehmet Ali Alabora için aynı fermanı çıkardılar. Bu yönde duyumlarım, tespitlerim var. Gezi Parkı protestolarında simge haline gelmiş durumda. Kendisine karşı bir girişim var. Nerede ne zaman uygulamaya kalkarlar bilmiyorum. Türkiye’yi yeniden kaosa sürüklemek istiyorlar. Bunun kamuoyuna açıklanması gerek.”


  http://www.radikal.com.tr/1138858113885818

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "AKP'ye yakin olanlar bu kadar aptal ve gozu donmus olabilir mi?..." - Turk

  Soruyorlar: "AKP'ye yakin olanlara bu kadar aptal ve gozu donmus olabilir mi?..." Normal de cevabimiz; "Hayir. Olamaz..." olacakdi. Velakin; uygulamalari goruyoruz. Basit bir "Gezi Parki Oturma Eylemini" bir savas alanina dondurme basarisi gosteren Hukumet ve AKP'nin gucu-yapabilecekleri- nden sual bile olunmaz... *** CNN, BBC ve diger yabanci haber ajanslarina, muhabirlerine, yetkililerimizi tavirlarini, suclamalarini gordukce; "Memet Ali Alabora" kim oluyormus, diye nasil dusunmeyiz?

  radikal neyi hedefliyor? - EOZEL76

  Aşağıdaki yorumlardan birinde Radikal bu haberler ney hedefliyorsun denmiş? bende soruyorum ? siz bu ülkenin pırıl pırıl parlayan, evinde beyfendi şekilde eşiyle ailesiyle oturan , kültürlü gencine sanatçısına tiyatrocusuna dil uzatıp tehdity etmekle, dahada ileriye gidelim ezelden beri bu ülkede hep kutuplar yaratmakla, kardeşi kardeşi kırdırmakla, özgürlükleri kısıtlamakla , bu bir zxaferdir edasıyla hala provake etmekle neyi hedefliyorsunuz? herkes aklını başına alsın, adamlar fezada yeni ülke kurmaya hazırlanırken biz hala neredeyiz?

  Bıktım ha - muratcelik123

  Buradaki BDPli yorumcuların Diyarbakırda olaylar olurken neredeydiniz diye demogoji yapmalarından gına geldi. Hiç kimse o devirde Kürdistanda olan olayları "onaylamadı". Kaldıki muhafazaklarda o dönemde yanınızda değildi. Neden onlara birşey söylemiyorsunuz? CHP 1989'da kürt raporu yayımladığında Özal dahil muhafazakar tayfa CHPyi vatan hainliğiyle suçlamamış mıydı? Kürt vekilleri ilk defa meclise taşıyan gene İsmet İnönünün oğlu Erdal İnönü değil miydi? Bıktım BDPlilerin boş demogojilerinden. Arkadaş peki siz PKK Ankarada şehir mekezinde güpegündüz alışveriş merkezi havaya uçururken neredeydiniz? Siz PKKnın vahşi ve insanlık dışı eylemlerini eleştirdiniz mi? Hayır eleştirmediniz! Hala eleştirmiyorsunuz. Ama merak etmeyin biz devleti eleştirdik...

  korkacaksan derin devletten kork - ALTAR2

  mahmetali bora merak etmesin eğer ona bir suikast infaz yapılacaksa bunu anca danıştay saldırısını yapanlar yapar,eğer danıştay üyesi özbilgini infaz edenler yakalanmasaydı , bakın bu ülkede islamcılar yobazlar yaşam hakkı tanımıyor diye propaganda yapacaklardı, eğer tesadüfen oradan geçen sivil bir polis alparslan aslanı yakalamasaydı oda dindar insanların üzerine yıkılacaktı, tezgah tam ayarlanmış danıştayın bütün güvenlik kameraları o gün bozulmuş çalışmıyor birtek tesadüfen oraya erken gelen bir polis katili yakalıyor uğur mumcuyuda aynı odaklar katletmedimi sonrada iranın üzerine atmadılarmı. mehmetali alabora eğer dikkat edecekse derin devlete dikkat etsin yeter dindar insanlardan ona zarar gelmez. sayın alabora gitsin banka reklamdan aldığı milyonları bodrumdaki super villasında yesin denizin tadını çıkartsın, bir başkadır akdeniz akşamları yakışır civanıma.tatilden geldiğindede eylemlere devam

  Kime yarar? - esiroglu

  AK Partiye yakın olanların böyle bir şeye tevessül edeceğini söylemek akıl dışılıktır. Adam oturduğu dalı kesecek eylemlere niye girişsin? Ak Partinin bu tür hangi şaibeli işini gördünüz? İsmail Nacar şu konuda haklı bu tür bir provakasyon olabilir. Adı üzerinde zaten. AK Partiyi şaibe altında bırakmak isteyen birileri bu tür eyleme girişiebilirler. Geçen günlerde Hakkaride komutanların olduğu helikoptere ateş açıldı. Başarılı olsalardı bugün başka konuları konuşacaktık. Gezi bitecekti, güneydoğu meselesine geri dönecektik. Birilieri savaş tamtamları çalacaktı. PKK yapmamış bile olsa, kabak onların başına patlayacaktı

  ALABORA - Secret Garden

  Bu arkadasi hic baska mitinglerde goren oldumu? mesela CUMARTESI ANNELERI ni ziyaret ederken.yada kck adi altinda tutuklanan binlerce insanla.139 cocuk katleden polisi kinamasina sahit olan varmi? kürt kadinlarini yerlerde surukleyen polise bir soz soyledimi?doguda teroristler bariniyor denilerek. milyonlarca agac yakan TSK ya bir tek kelime ettimi? hayir,hayir.o zaman birsey olmaz.

  Yüksek fikirler yüksek dağlara benzer, alışık olmayanları ürkütür. - Barnabycik

  İnsanları öldürebilirsiniz, ama fikirlere kurşun işlemez! Dahası, Alabora'nın kılına zarar gelirse, bu ülkede iç savaş çıkar... Çünkü bu hain cinayeti işlemeyi düşünenler ancak başbakanın tetikçisi olabilirler... Çünkü Alabora'yı kimin açık hedef haline getirdiği herkesin malumu...